V Divoké zahradě Hostivař uvidíte snímky Czech Nature Photo

23.6.2020
Fefík

Fotografové do soutěže přihlásili fotografie pořízené v nejrůznějších částech světa, pro tuto výstavu však byly vybrány pouze ty snímky, které zachycují krásu a rozmanitost české přírody.
Snímky si na místě budete moci prohlédnout do 6. července.

Do soutěže Czech Nature Photo 2020 se přihlásilo 229 soutěžících, kteří porotě zaslali dohromady 1 792 snímků. Soutěžilo se v 11 kategoriích: Savci, Ptáci, Plazi, Obojživelníci a podvodní život, Bezobratlí, Rostliny a houby, Krajina, Zvířata v lidské péči, Série, Cena za nejlepší fotografii české přírody, Příroda v Praze, Ohrožené druhy a jejich ochrana.

Institut tvůrčí fotografie slaví své třicátiny výstavou. Ta zachycuje i dobu koronaviru

Soutěž Czech Nature Photo doplňuje „sesterskou“ soutěž Czech Press Photo, která má více než dvacetiletou tradici a která vybírá ty nejdůležitější reportážní snímky daného roku. Soutěž Czech Nature Photo organizuje společnost Czech Photo Centre ve spolupráci s Czech Photo, pod záštitou hlavního města Prahy, Ministerstva životního prostředí a Prahy 13.

Divoká zahrada Hostivař se nachází při západním okraji Hostivařského lesoparku u hájovny, v těsné blízkosti ulice Mírového hnutí. Vedle výstavy tu můžete vidět i bílé daňky a muflony, součástí zookoutku je také jezírko pro vodní ptactvo. Areál je volně přístupný.

FOTO: Czech Nature Photo 2020

Czech Nature Photo 2020 - 6 kachní jezero iva dufková druháCzech Nature Photo 2020 - Oriental Pied-Hornbill – Anthracoceros albirostris large canopy-dwelling bird in Bucerotidae, sunda pied hornbill (convexus) and Malaysian pied hornbill. Flying, with the prey lizardCzech Nature Photo 2020 - 4 lukas-kovar_876_liska-obecna_008Czech Nature Photo 2020 - 5 george-karbus_1634_dokonala-boure_001Czech Nature Photo 2020 - 6 kukuk patrik rolín druhý
Další fotky
Czech Nature Photo 2020 - 0 posel jara jan stria první


Nepřehlédněte