Letošní CihlaFest se konal v Davli u sociálního podniku Dobroty s příběhem

23.7.2020
Andrea Cerqueirová

V menším rozsahu se akce uskutečnila v důsledku přetrvávající pandemie covid-19. Festival byl spojen i s oslavou otevření nového Bistra Příběh. Areál Dobrot s příběhem se na den proměnil v místo pro pobavení a setkání milovníků divadla a muziky – hudební vystoupení se střídala se klauniádami, konaly se hry pro děti či divadelní skeče.

CihlaFest 2020 bude tak trochu jiný, než ho znáte

Nechyběla ani prohlídka výrobních prostor sociálního podniku a nově otevřeného bistra. Návštěvníci si mohli vyzkoušet interaktivní dílny, kde byla možnost vyzkoušet sin a vlastní kůži, jak se cítí lidé, kteří jsou kvůli handicap nebo jiné okolnosti omezeni v určitých činnostech.

Pohoda a radost

„CihlaFest se jako vždy podařil. Během akce byla na návštěvnících a účinkujících vidět pohoda, radost a všichni měli prázdninovou náladu. Počasí se vyvedlo. Během akce bylo zajištěno výborné občerstvení z nově otevřeného Bistra PŘÍBĚH. Program byl připravený jak pro děti, tak dospělé,“ uvedla pro Náš REGION mluvčí Portus Praha Dorota Šišková.

„Nejdříve byla na scéně klauniáda Teatro Piccolino, dále vystoupení s úžasnými velkými bublinami a v pozdním odpoledni rozvlnil návštěvníky v rytmu hudby náš skvělý FaraBand, což je hudební uskupení, které vzniklo na základě pravidelných muzikoterapií klientů v chráněném bydlení Slapy. Je úžasné, jakou energii dokážou posluchačům předat,“ dodala.

FOTO: CihlaFest 2020

CihlaFest 2020 - FOTO ZAPAD Letošní CIHLAFEST se konal v Davli u sociálního podniku Dobroty s příběhem – foto Portus Praha z uCihlaFest 2020 - FOTO ZAPAD Letošní CIHLAFEST se konal v Davli u sociálního podniku Dobroty s příběhem – foto Portus Praha z u 2CihlaFest 2020 - FOTO ZAPAD Letošní CIHLAFEST se konal v Davli u sociálního podniku Dobroty s příběhem – foto Portus Praha z u 3


Nepřehlédněte