Levharti tentokrát s Jindřichovým Hradcem padli bez prodloužení, pošesté v sezóně inkasovali stovku

23.1.2023
Redakce

Po domácí výhře s Plzní a odkladu bitvy na palubovce USK Praha vyrazili chomutovští basketbalisté ke druhém utkání roku 2023 do Jindřichova Hradce, který hrál v minulé sezóně nejvyšší soutěž. V domácím prostředí Levharti dohnali protivníka až do prodloužení, tentokrát Jihočeši jasně zvítězili 117:76, což pro svěřence Daniela Huška znamená „stovku“ i ve druhém vzájemném utkání a nejvíce obdržených bodů v aktuálním prvoligovém ročníku.

Duel prvního s předposledním odstartovaly dvě trojky, po nichž svítilo na tabuli skóre 3:3. Trefili se domácí Stegbauer a hostující Boyko. Ještě v zahajovací minutě vstřelil švédský hráč Lukic-Gavric další dva jindřichohradecké body a Lions už vedení nepustili.

V polovině zahajovací čtvrtiny činilo deset bodů a bylo i vyšší, ovšem po prvním klaksonu vedli Jihočeši „jen“ 28:20. Druhé dějství ale domácí vyhráli o patnáct bodů, takže rozdíl mezi oběma celky narostl přes dvacet bodů. Na sklonku třetího hracího období proměnili Slowiak s Bzonkem po jednom trestném hodu a družina Andreje Červenky měla na kontě už 92 bodů.

Bylo tak jasné, že Levharti pošesté v ročníku inkasují přes sto bodů. Nakonec jich bylo 117, což zatím chomutovský tým žádnému soupeři „nedovolil“. Nejvíc zatížili Levhartí konto Lukáš Stegbauer (23) a Jordan Oupoh (21), přes dvacet bodů se přehoupl také nejlepší střelec utkání chomutovský Lukáš Rozsypal (25).

Dvouciferný součet zapsalo další pět hráčů, mezi nimiž byli domácí Viktor Lukic-Gavric (17), Štěpán Borovka (15) a Jakub Jozef Ištok (11). Posledního jmenovaného napodobil chomutovský Lukáš Bobek a deset bodů stihl i Nestor Boyko, který duel předčasně opustil po páté osobní chybě. „Udělal čtyři fauly a pátou chybou pro něj byla sporná technická, jejíž důvod nám vlastně nebyl pořádně vysvětlený, protože Nestor na soupeře vůbec nereagoval,“ krčil rameny Daniel Hušek.

Chomutovský hlavní trenér znovu musel nasadit řadu mladých hráčů a trápil ho nedostatek podkošových hráčů. „Pořád nás trápí spousta absencí,“povzdechl si první muž realizačního týmu. „Znovu jsme hráli bez tří stěžejních pivotů, navíc do Kanady odletěl Arash Dušek. Domácí tak měli pod oběma koši velkou výškovou převahu, ze které hodně těžili,“ narážel na poměr doskoků 65:32. „Bojovali jsme a rvali se, ale pramenily z toho většinou jen naše fauly,“ doplnil posmutněle.

Další rozdíl panoval v úspěšnosti střelby za dva body, již měli domácí vyšší o pětadvacet procent. „Občas jsme zvedli hloupé střely, jindy nám zase chyběla odvaha jít pod koš a míče jsme jen odhazovali,“přibližoval Daniel Hušek, který nebyl s výkonem spokojený, ale viděl i kladné věci. „Z naší strany tam bylo pár lepších úseků nebo první body Vítka Slabihouda v první lize,“ jmenoval některá pozitiva. „Nicméně dost věcí si musíme na videu ukázat, abychom příště dobře rozjeté akce příště dotáhli a nebyli zbrklí,“ uzavřel následně.


Témata:

Nepřehlédněte