Lidé chtějí více cestovat. Dopravci posílí provoz

Tuzemští dopravci dál posilují svůj provoz. Další vlakové spoje vrátí na železnici RegioJet, který plánuje od poloviny května jejich plný provoz. Vedle toho dopravce posílí i autobusové spoje. Autobusové spoje v závěru dubna posílí i FlixBus. Provoz postupně posilují i ostatní dopravci v Česku, důvodem je podle nich především až o desítky procent rostoucí poptávka cestujících.

„Každý týden teď přibývá až 30 procent nových cestujících,“ uvedla ředitelka RegioJetu Ivana Sachsová. Podle ní v současnosti jezdí vlaky více cestujících, než před loňským březnem, kdy v zemi vypukla koronavirová krize. Dopravce proto od příštího týdne přidá další vlaky mezi Prahou a Ostravskem, během víkendů už nyní začala společnost nasazovat maximum vozů. Od pondělí by mělo jezdit osm vlakových spojů, o víkendech devět. Další posílení RegioJet plánuje v květnu, v jeho polovině by se měl provoz vrátit do normálu.

RegioJet plánuje postupně do provozu vracet i autobusy. Od května vyjede linka z Prahy do Berlína, autobusy budou jezdit zatím jednou týdne a další by měly přibývat během měsíce. Už v tomto týdnu dopravce výrazně navýšil počty autobusových spojů mezi Prahou a Liberce, Mostem a Prahou, Ostravou a Brnem, Prahou a jižními Čechami nebo Karlovými Vary. Od neděle RegioJet posílí pravidelné nedělní a následně páteční spoje jedoucí ve špičce na lince Brno-Praha a zpět.

Kutná hora je připravena na turisty. Kolem akcí ale visí otazníky

Počty spojů navýší v příštím týdnu i další autobusový dopravce FlixBus. Od 29. dubna bude jezdit více autobusů například z Prahy do Liberce, Mostu nebo Karlových Varů. Například do Liberce se provoz zvýší až dvojnásobně, na západ Čech přibližně o polovinu. Autobusy navíc budou fungovat hlavně o víkendu a také při ranních odjezdech do Prahy. Společnost zároveň deklarovala, že s vývojem poptávky je připravena dál provoz obnovovat.

Navyšování dopravy už v minulých dnech ohlásili i další dopravci. České dráhy například plně obnovily regionální vlaky v krajích Pardubickém, Královéhradeckém a Moravskoslezském. Dopravce zároveň vrátil i většinu dálkových vlaků mezi Prahou a Plzní na tzv. chebské větvi, dále dva páry vlaků pendolino denně mezi Prahou a západech Čech a mírně posílil i spoje do Mnichova.Zhruba 75 procent svého železničního provozu mezi Prahou a Moravou, což je asi 80 spojů, obnovil v minulém týdnu také Leo Express. Podle společnosti v minulých týdnech vzrostl zájem cestujících o desítky procent.

adp/ČTK

Včera, 19:24
Návrh reformy penzí, který představila ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD), projedná Legislativní rada vlády 1....
Včera, 16:20
Věděli jste, že i psy mohou trpět nedostatkem kolagenu? Jsou to savci jako lidé a...
Včera, 16:03
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 16:03
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) varuje před produktem Hluboce zmrazený špenátový protlak v balení...
Včera, 15:36
Ministerstvo zdravotnictví rozpustilo Mezioborovou skupinu pro epidemické situace (MeSES). Učinilo tak poté, co skupinu odborníků...
Včera, 15:20
Asociace ředitelů základních škol a spolek Učitelská platforma jsou proti možnosti prodloužení letošního školního roku...
Včera, 14:04
Prezident Miloš Zeman se po dnešním jednání se srbským prezidentem Aleksandarem Vučičem omluvil za alianční...
Včera, 11:15
Jaro je v plném proudu. Slunce nabírá na síle a kupodivu, nikdo si nestěžuje. Naopak,...
Včera, 10:48
Před deseti lety rozhodla norská sociální služba o odebrání dětí českým manželům Michalákovým a jejich...
Včera, 10:35
Český velvyslanec v Kuvajtu Martin Dvořák se nezachoval zrovna diplomaticky. Na svém instagramovém účtu zapózoval...
Včera, 10:04
Nábytkářská firma IKEA stahuje z prodeje plastové talíře, misky a hrnky série Heroisk a Talrika,...
Reklama