• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Lidé přihlásili ve Středočeském kraji do soutěže 17 alejí

  1.11.2020
  Jan Štoll
  Další fotky

  Aleje a stromořadí lemují tisíce kilometrů silnic, polních cest, ulic i parkových promenád, některé rostu už stovky let, jiné mají za sebou sotva pár zim. Upozornit na tu svou mohou lidé v soutěži Alej roku 2020, kterou pořádá Arnika. Letos je do ankety ve Středočeském kraji přihlášeno 17 alejí.

  Celkově je letos do soutěže nominováno 134 alejí a stromořadí. Hlasování začne 3. listopadu. Stačí vybrat jednu alej na www.alejroku.cz a poslat jí svůj hlas. Hlasování bude ukončeno 7. ledna 2020 ve 12 hodin. Do té doby budou průběžné výsledky utajené, aby neovlivňovaly hlasující a organizátoři zveřejnili konečné výsledky až po překontrolování hlasů.

  „Také letos se bude volit mezi starobylými i teprve nedávno vysazenými alejemi, kterých neustále přibývá,“ říká organizátorka ankety Karolina Kostićová z Arniky.

  Nominované aleje Středočeského kraje

  1. Kaštanová alej u Nečína
  2. Topolová alej Příhrazy-Žďár
  3. Červené javory ve Frágnerově ulici v Nespekách
  4. U Nového rybníčka v Potěhách
  5. Topolová alej u Litovického rybníka
  6. Zámecká alej v Hořovicích
  7. Alej na náměstí T.G.Masaryka v Poděbradech
  8. Višňová alej v Bořanovicích
  9. Jírovcová alej v Průhonickém parku
  10. Lipová Gottova alej v Plužné
  11. Kaštanová alej v Jincích
  12. Lipová alej ke hřbitovu ve Všechromech
  13. Javorová alej u Polních Chrčic
  14. Lipová alej ve Žlebech
  15. Lipová alej ke hřbitovu ve Všejanech
  16. Javorová alej ve Všejanech
  17. Zámecká alej Kačina

  Po ukončení hlasování vyhlásí Arnika v lednu nejoblíbenější aleje a stromořadí celé České republiky i v jednotlivých krajích. Na autora vítězné nominace čeká jako hlavní cena let balonem a poukazy na fotoslužby.

  Organizátorem ankety Alej roku je spolek Arnika – Centrum pro podporu občanů. Anketa Alej roku je určena pro širokou veřejnost. Cílem ankety je upozornit na krásu a užitek, které nám přinášejí aleje a stromy podél cest i ve volné krajině.

  FOTO: Lidé přihlásili ve Středočeském kraji do soutěže 17 alejí

  Lidé přihlásili ve Středočeském kraji do soutěže 17 alejí - horoviceLidé přihlásili ve Středočeském kraji do soutěže 17 alejí - kacinaLidé přihlásili ve Středočeském kraji do soutěže 17 alejí - BoranoviceLidé přihlásili ve Středočeském kraji do soutěže 17 alejí - CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 100Lidé přihlásili ve Středočeském kraji do soutěže 17 alejí - Topolová alej u Litovického rybníka
  Další fotky
  Lidé přihlásili ve Středočeském kraji do soutěže 17 alejí - Topolová alej Příhrazy-ŽďárLidé přihlásili ve Středočeském kraji do soutěže 17 alejí - pluznaLidé přihlásili ve Středočeském kraji do soutěže 17 alejí - ZlebyLidé přihlásili ve Středočeském kraji do soutěže 17 alejí - CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 100Lidé přihlásili ve Středočeském kraji do soutěže 17 alejí - CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 100Lidé přihlásili ve Středočeském kraji do soutěže 17 alejí - JinceLidé přihlásili ve Středočeském kraji do soutěže 17 alejí - CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 100Lidé přihlásili ve Středočeském kraji do soutěže 17 alejí - pruhoniceLidé přihlásili ve Středočeském kraji do soutěže 17 alejí - CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 100Lidé přihlásili ve Středočeském kraji do soutěže 17 alejí - Javorová alej u Polních ChrčicLidé přihlásili ve Středočeském kraji do soutěže 17 alejí - CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 100Lidé přihlásili ve Středočeském kraji do soutěže 17 alejí - podebrady


  Nepřehlédněte