Lidé s trvalým pobytem na magistrátě mohou volit v okrsku číslo 1

26.9.2021
Roman Kořinek

Voliči, kteří jsou přihlášeni k trvalému pobytu na úřední adrese ohlašovny Moskevská 2035/21, Karlovy Vary, jsou zapsáni ve stálém seznamu voličů v okrsku č. 1. Podle mluvčího Magistrátu města Karlovy Vary, Jana Kopála najdou svoji volební místnost v Základní škole Dukelských hrdinů – Moskevská 25, Karlovy Vary.

„Těmto voličům nejsou rozesílány hlasovací lístky poštou, ale jsou připraveny k vyzvednutí na informačním pultu v přízemí budovy Magistrátu města Karlovy Vary, Moskevská 2035/21. Hlasovací lístky mohou voliči obdržet též ve dnech voleb ve volební místnosti,“ sdělil tiskový mluvčí.

Ten dále informoval, že magistrát stále hledá členy a náhradníky pro okrskové volební komise pro zabezpečení řádného průběhu parlamentních voleb. V případě zapojení do práce v komisi náleží členům odměna ve výši 2 300 korun pro řadové členy, 2 600 korun pro místopředsedy a 2 700 korun pro předsedy.

„Odměna se daní srážkovou daní ve výši patnáct procent. Práce člena komise je  vhodná i pro studenty, kterým už bylo 18 let, nebo i pro seniory,“ pokračuje Jan Kopál.

Parlamentní volby se uskuteční v pátek 8. října (od 14 do 22 hodin) a v sobotu 9. října (od 8 do 14 hodin). V sobotu po uzavření volební místnosti komise sečtou odevzdané hlasy a výsledky předají na pracoviště magistrátu.

„Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou přihlásit telefonicky nebo vyplněním elektronického formuláře na webu magistrátu města. Členovi okrskové volební komise musí být v den složení slibu nejméně 18 let, musí být občanem ČR a nesmí být kandidátem ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Člen volební komise má nárok na placené volno v práci nebo na uvolnění z výuky ve škole,“ dodal mluvčí magistrátu.

Zdroj: vz

 Nepřehlédněte