Lidé se nechali dobrovolně testovat na HIV či žloutenku

20.12.2019
Andrea Cerqueirová
Další fotky

„Kromě prevence šíření HIV a žloutenek a poskytnutí odborných informací a rad se povedlo plno nástavbových věcí. Pracovníci testovali kolegy a kolegyně z městských odborů i některé strážníky městské policie,“ uvedl odborný ředitel služeb snižování rizik Jiří Zatřepálek.

Nechte se zdarma otestovat na infekční nemoci. Blíží se Evropský týden testování

Dodal, že v rámci evropského testovacího týdne se podařilo domluvit vzdělávací akce právě se zaměstnanci městských odborů a se strážníky. „Všichni tím získají nové kvalitní informace, které budou moci předávat dál,“ dodal.

Nejvíc se testovalo v Příbrami

Nejvíce testů se uskutečnilo v Příbrami – celkem 170 na 50 testovaných, následoval Benešov s 24 testy na šesti testovaných, Beroun s 19 testy na pěti testovaných a Vlašim s osmi testy na dvou testovaných.

FOTO: Magdaléna v Mníšku pod Brdy

Magdaléna v Mníšku pod Brdy - All-focusMagdaléna v Mníšku pod Brdy - Magdalena – foto Karel RůžičkaMagdaléna v Mníšku pod Brdy - Magdalena 2 – foto Karel RůžičkaMagdaléna v Mníšku pod Brdy - Magdalena 3 – foto Karel RůžičkaMagdaléna v Mníšku pod Brdy - Magdalena 4 – foto Karel Růžička
Další fotky
Magdaléna v Mníšku pod Brdy - Magdalena 5 – foto Karel RůžičkaMagdaléna v Mníšku pod Brdy - Martina Malinová – foto Karel RůžičkaMagdaléna v Mníšku pod Brdy - František Jírový – foto Karel RůžičkaMagdaléna v Mníšku pod Brdy - František Jírový a Ondřej Sklenář – foto Karel RůžičkaMagdaléna v Mníšku pod Brdy - František Jírový – foto Karel RůžičkaMagdaléna v Mníšku pod Brdy - All-focusMagdaléna v Mníšku pod Brdy - All-focusMagdaléna v Mníšku pod Brdy - All-focusMagdaléna v Mníšku pod Brdy - All-focusMagdaléna v Mníšku pod Brdy - All-focus

Celkem se tedy uskutečnilo 221 testů na 63 zájemcích. Kampaň probíhá již několikátý rok v mnoha státech Evropy. Jedná se o bezplatné testování na HIV infekci, žloutenku typu B a C, případně i na syfilis.

Nových 82 HIV pozitivních případů

„Jak vyplývá z dat Národní referenční laboratoře pro HIV, k 30. září 2019 bylo na území hlavního města Prahy evidováno 1 729 HIV pozitivních lidí a u 288 osob se projevily klinické příznaky samotného onemocnění AIDS,“ uvedla Magdaléna o.p.s. v prohlášení.

Poprvé od listopadu 1989 hrozí omezování i rušení ambulantní péče o závislé na alkoholu či drogách

„Od ledna do konce září letošního roku bylo v hlavním městě Praze nově diagnostikováno celkem 82 HIV pozitivních případů, přičemž v září bylo HIV prokázáno u šesti lidí.  V celé ČR bylo k 30. září 2019 evidováno 3385 HIV pozitivních, z toho v 708 případech se již u pacientů objevily klinické příznaky nemoci AIDS,“ dodala.Nepřehlédněte