Lidé v Příbrami navrhli radnici 17 investic, bylo jich méně než loni

18.4.2020
Martin Solar

Mezi přihlášenými návrhy je například rekonstrukce dětského hřiště, zastřešení skateparku nebo výsadba stromů. Objevila se řada nových návrhů, zároveň však možnost znovu využili navrhovatelé, kteří nebyli úspěšní v minulém hlasování. „Vzhledem k situaci související s koronavirovou nákazou se letošní ročník vymyká běžné situaci. Z druhé fáze posouzení realizace všech návrhů musela být vypuštěna veřejná prezentace, která jinak tvoří nedílnou součást celého procesu,“ uvedla Zuzana Kučerová z radnice.

Úředníci mu nevěřili, že jeho holubi umí fotografovat

Do hlasování by se měli zapojit lidé, kteří v Příbrami žijí, pracují, studují nebo ve městě tráví pravidelně svůj volný čas. Rozhodovat se bude elektronicky s použitím kladných a záporných hlasů. Loni získala nejvíce hlasů dostavba přírodní cyklostezky v části Drkolnov. Lidé dali zelenou také úpravě sadů v okolí Svaté Hory a vytvoření louky pro venkovní výuku dětí na Březových Horách. Předloni lidé hlasovali pro cyklistickou koncepci města, renovaci laviček na Svaté Hoře a projekt Přes Kaňku na Padák, zaměřený na bezpečné propojení takzvané zelené páteře města s lesoparkem Padák a Hatě.

Participativní rozpočty ve středních Čechách zavedly i další radnice a také Středočeský kraj. Cílem je zapojit lidi do veřejného života a prohloubit jejich vztah k místu, v němž žijí.

čtkNepřehlédněte