Lipensko hlásí nejlepší sněhové podmínky letošní zimy

22.1.2022
Jiří Bydžovský

Sněhové podmínky na některých místech Lipenska jsou  výborné. Díky aktuální nadílce budou strojově upravené desítky kilometrů stop u Frymburku a také na Pasečné u Svatého Tomáše. Tady napadlo zhruba 20 centimetrů sněhu, také předpověď na víkend slibuje bohaté sněhové přeháňky. Ti, kteří se starají o lipenské stopy se shodují, že pro běžkaře se jedná o nejlepší podmínky letošní zimy.

„Podmínky jsou už nyní velmi dobré a jelikož očekáváme další sněhové srážky, bude to den ode dne lepší,“ uvádí Martin Řezáč z Atletiko Frymburk. „Ve čtvrtek odpoledne jsme rolbou upravili 18 km tratí na frymburských loukách a dnes ještě přidáme dalších 10 km v lese okolo Alpské vyhlídky mezi Frymburkem a Kramolínem. Celkem tak pro běžkaře bude upraveno na víkend skoro 40 km tratí,“ doplňuje Řezáč.

Zhruba 25 centimetrů sněhu leží na Pasečné, který leží v nadmořské výšce 825 až 1010 metrů. „Děláme vše pro to, abychom připravili terén pro víkendové návštěvníky. Dnes k večeru jsme projeli cvičnou louku a směr žlutá a modrá k rakouským hranicím. V pátek brzy ráno jsme vyrazili na druhou stranu, tedy na Svatý Tomáš,“ uvádí Kamila Sušanková, která si vedle množství pochvalovala i kvalitu sněhu. „Dobře se lepí a přitom není promoklý. Teploty se přes den pohybují okolo mínus 1°C,“ doplňuje. Na Pasečné je připraveno 24 kilometrů tratí. „Zatím rovnáme a zatěžkáváme, tj. připravujeme tzv. na hladko. Pokud nebude vánice, rádi bychom během pátku připravili celý areál na české straně. Nepochybujeme, že i naši partneři v St. Stefan-Afiesl udělají pro kvalitu stop maximum,“ říká Sušanková.

Areál Běžky Pasečná je nový, své příznivce a návštěvníky si postupně hledá. Výhodou je také jeho vysoká nadmořská výška. „Připravujeme kapacity parkoviště i jídel v restauraci penzionu Dobík v nástupním bodě na maximum a uvidíme, co víkend přinese. Denně odbavujeme desítky telefonátů a online dotazů na stav tratí,“ uvádí Sušanková.

Zdroj:vz


Témata:

Nepřehlédněte