Loučení provázely radost i slzy

16.5.2022
Jiří Bydžovský

Emotivní – tak by se dalo popsat loučení s ukrajinskou maminkou, které, stejně jako několika dalším běženkyním s dětmi, poskytla zázemí českobudějovická Mateřská škola Větrná. Žena se rozhodla vrátit zpět na Ukrajinu a pomáhat tam jako dětská psycholožka a logopedka.

Paní Liudmyla strávila v zázemí českobudějovické Mateřské školy Větrná se svou šestiletou dcerkou zhruba měsíc. Přesto, že to není bezpečné, se ale rozhodla pro návrat do vlasti.

„Její odhodlání je obdivuhodné, protože se vrací do válečné oblasti, ze které nedávno s dcerou uprchly, její rodina tam zůstala. A nebyl to jenom stesk po příbuzných, ale poslání i povinnost opět pomáhat potřebným,“ říká náměstek primátora Tomáš Chovanec /HOPB/.

Paní Liudmyla chce opět pomáhat ostatním. Je speciální a dětská psycholožka a logopedka v centru, které poskytuje péči desítkám postižených dětí.

„Její odborné vědomosti, empatické cítění a znalost jazyka pomohly i u nás ve školce do určité míry uklidnit neutěšenou psychickou situaci ukrajinských maminek i dětí, za což jsme moc vděční, a přejeme jí hlavně bezpečný návrat domů a poklidný život,“ dodává ředitelka mateřské školy Kamila Finková.

Zdroj:vzNepřehlédněte