Za jízdu v opilosti uložil soud starostce Žatce pokutu 110 000 korun

Okresní soud v Lounech uložil bývalé senátorce za Lounsko a starostce Žatce Zdeňce Hamousové (ANO) za řízení v opilosti peněžitý trest 110 000 korun a zákaz řízení. Dnes o původní výši pokuty určené trestní příkazem informoval soudce Jan Jouza. Hamousová dubnovou jízdu v podnapilém stavu dnes omlouvala před soudem tím, že vezla respirátory do žatecké nemocnice, kde jich byl akutní nedostatek. Soudce jednání odročil na neurčito. Hamousová dnes před soudem stanula poprvé od podání odporu.

Exsenátorka, jejíž funkční období skončilo letos na podzim, podle obžaloby řídila pod vlivem alkoholu v dubnu. Policisté zjistili její provinění při dopravní kontrole v Žatci 9. dubna. V krvi měla přes jedno promile alkoholu, což je trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. Za ten podle zákona pachateli hrozí odnětí svobody nepodmíněně na jeden, respektive až na 3 roky, vedle toho teoreticky peněžitý trest do 5 milionů Kč a zákaz řízení na 1 až 10 roků.

Hamousová se ke skutku již dřív přiznala, omluvila se za něj a požádala o vydání k trestnímu stíhání. V květnu v Senátu mimo jiné uvedla, že si je vědoma toho, že nejednala správně, stydí se za to a mrzí ji to. „V té době jsem reagovala pod tíhou situací, pod nátlakem událostí, dnes bych takto nepostupovala. Samozřejmě, že mě to velmi mrzí,“ uvedla dnes Hamousová. „Pro mě je největší trest to, že jsem nepostupovala v souladu se zákonem, když jsem tak postupovala celý život, je mi to velmi líto,“ doplnila se slzami v očích starostka.

Respirátory, které pro nemocnici Hamousová sehnala, byly podle ní z různých míst, mimo jiné z chemického výrobního podniku. Ředitel nemocnice Jindřich Zetek, který dnes u soudu vypovídal jako svědek, řekl, že respirátorů typu FFP3 byl na jaře kritický nedostatek. „Sháněl jsem osobní ochranné pomůcky po všech frontách,“ dodal ředitel. Ohledně pomůcek komunikoval i s Hamousovou, dodal.

vera/čtk

Dopravní nehoda

Alkohol řádil na dálnici

3.1.2021
„Shodným znakem jeho nemnoha realizací je zřetelná převaha krásy, kvality a řádu. Pracuje úsporně, buduje...
16.12.2020
Rekonstrukce mostu přes Bakovský potok u Kutrovic na silnici č. 7 mezi Prahou a Chomutovem...
15.12.2020
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
15.12.2020
Lyžařská střediska v Ústeckém kraji jsou na zahájení sezony připravená. Na sjezdovkách jim ale chybí...
14.12.2020
Zhruba čtyři desítky z více než 540 pohřebišť na území Ústeckého kraje jsou v katastrofálním...
9.12.2020
Od 1. ledna se cestujícím na Ústecku prodraží jízdné. Důvodem navýšení cen je podle odboru...
20.11.2020
V Ústeckém kraji přibylo za poslední týden 2835 potvrzených nákaz koronavirem, o 1508 případů méně...
20.11.2020
Nové vedení Ústeckého kraje chce vybrat nové ředitele teplického muzea a galerií v Lounech a...
19.11.2020
V Ústeckém kraji pomáhá v nemocnicích 40 vojáků. Příslušníci armády jsou také v sociálních zařízeních....
12.11.2020
Policisté na Lounsku řeší v posledních dnech několik kuriózních případů. Neznámý pachatel se asi nechtěl...
9.11.2020
Lounská radnice vyhlásila anketu na obsazení Daliborky, nejlépe dochovaného středověkého městského domu. Obyvatelé mohou navrhovat,...
Reklama