Malíř neunesl kritiku své práce a celý byt postříkal černou barvou

24.11.2021
Roman Kořinek

Až jeden rok ve vězení může strávit třiasedmdesátiletý senior, který slíbil výmalbu rekonstruovaného bytu. Tu také splnil, ale majitel bytu byl pravděpodobně s jeho prací nespokojen. Proto došlo mezi oběma muži ke konfliktu.

„Malíř měl po domluvě s šestačtyřicetiletým mužem provést výmalbu rekonstruovaného bytu v Sokolově. Za tuto činnost dostal zálohu s tím, že zbytek peněz obdrží až poté, co bude práce hotova,“ vysvětluje policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Majitel bytu však zřejmě nebyl s provedením práce spokojený a chtěl po podezřelém muži opravu. To bylo ale pro třiasedmdesátiletého malíře nepřijatelné a tak se rozhodl spor vyřešit po svém. Vzal černou barvu a postříkal celý jeho byt.

„V bytě došlo k postříkání zdí, podlah, stropů, oken, ale také kuchyňské linky. Na stěnu měl také napsat hanlivý výraz. Celkem tak majiteli bytu způsobil škodu předběžně odhadnutou na částku kolem čtyřicet tisíc korun,“ doplňuje policejní mluvčí s tím, že malíři bylo sděleno obvinění pro poškození cizí věci a za uvedené jednání mu hrozí až roční trest odnětí svobody.

Zdroj: vz/pčrNepřehlédněte