Maminka prvního dítěte roku: Důvod k oslavě byl dvojnásobný

28.1.2021
Karel Hutr

Prvním miminkem nového roku v příbramské porodnici je chlapeček Tobias. Chlapeček se narodil 1. ledna v 7.05 hodin. O tom jsme naše čtenáře informovali. Na několik otázek nám nyní odpověděla i šťastná maminka Klára Mlynářová z Březnice.

Je Tobias vaším prvorozeným dítětem?

Máme doma ještě jednoho syna Theodora, kterému jsou dva roky. Narodil se také po novém roce. Takže důvod k oslavě byl hned dvakrát – narození syna Tobiase a druhé narozeniny prvního syna Theodora.

Klára Mlynářová s Tobiasem
Klára Mlynářová s Tobiasem

Příbramská prodnice je dlouhodobě maminkami velice dobře hodnocena. Jaké zkušenosti máte vy?

Jelikož byl toto můj druhý porod v příbramské porodnici, musím říct, že jsem byla opět nadmíru spokojená. Na porodním sále jsou všichni milí a zkušení. Na oddělení šestinedělí bych chtěla taky moc poděkovat všem zdravotním sestrám i lékařům za profesionální péči.

Byl u porodu také tatínek?

Tatínek si užil první porod s Theodorem. Nyní se o prvorozeného syna vzorně čtyři dny staral. K tomuto porodu jsem důvěřovala moji mamce, která je dětská sestra a v nemocnici pracuje. Byla to pro mě nejlepší zvolená varianta. Mamka pro mě při porodu byla velkou oporou.

Hornické muzeum Příbram

Do podzemí virtuálně. Hornické muzeum Příbram vzdělává lidi online

Tušila jste, že vaše miminko může být prvním v tomto roce?

Termín porodu jsem měla již 23.12., ale Tobíkovi se na svět ještě nechtělo. Vybral si právě oslavu Silvestra, kdy jsme v půlnoci jeli do porodnice. Vůbec jsme netušili, že Tobias bude prvním miminkem v příbramské nemocnici, jelikož se narodil až v 7:05 hodin.

Tímto bych chtěla poděkovat sestřičkám na sále a na oddělení šestinedělí, které mně jako jediní popřáli k narození syna.

Vím, že každým rokem je první miminko pro nemocnici a vlastně i pro město Příbram velká událost. V tento kovidový rok se ale na tuto radost poněkud zapomnělo. Samozřejmě jsem od nikoho nic nevyžadovala, jsem šťastná, že máme zdravého chlapečka, ale zapomínat na tak krásnou věc jako jsou miminka by se nemělo a přijde mi to smutné. Tak třeba zase příště…Nepřehlédněte