„Mé děti nemají večerku a na televizi smí koukat tak dlouho, jak samy chtějí,“ odhalila matka, o které lidé prohlašují, že si nezaslouží mít děti

24.11.2022
Doris Drienová

„Nezaslouží si mít děti,“ to prý někteří lidé prohlašují o matce dvou dětí, která má k výchově svých potomků poněkud neobvyklý přístup. Na internetu se tato matka svěřila, že svým dětem nestanovila žádnou povinnou večerku a nijak neomezuje čas, který dítka stráví používáním tabletu nebo sledováním televize. Její prohlášení vyvolalo na internetu bouřlivou reakci a matka musela čelit velké vlně kritiky, tu však nenechala bez odpovědi.

Babičku její rodina upálila za živa, podle nich byla hříšnice!

 

Zoe Wallace je šestadvacetiletá matka dvou dětí, čtyřletého syna Dominica a roční dcery Parker. Na sociální síti TikTok vzbudila obrovský rozruch, když se zde svěřila se svým neobvyklým rodičovským přístupem. K výchově svých dětí totiž zaujala velmi benevolentní postoj a její čtyřicetiletý partner Dave, který je otcem dětí, ji v takovém přístupu podporuje.

Zoe otevřeně přiznala, že její děti nemají pevně stanovený čas, kdy musí být večer v posteli. Také je nechává používat tablet a sledovat televizi tak dlouho, jak děti samy chtějí – a to i večer před spaním, v době, kdy většina rodičů svým dětem zakazuje hledět do modrého světla obrazovek, které zhoršuje kvalitu spánku. Zoe čekala, že jí uživatelé sociální sítě podpoří, to se ale ošklivě zmýlila.

Batole se 7 hodin peklo v zamčeném autě! Rodiče v mukách křičeli

 

Lidé se na Zoe sesypali s ostrou kritikou. Její kontroverzní rodičovský přístup podle některých komentářů prý vypovídá o tom, že si „nezaslouží mít děti.“ Zoe se ale rozhodla této lavině kritiky čelit – a použila k tomu přesvědčivé argumenty.

Zoe vysvětlila, že lidé si většinou mylně představují, jak její děti pobíhají po domě dlouho do noci. Skutečnost je podle ní taková, že obvykle její děti samy od sebe „odpadnou“ už okolo půl sedmé večer, některé dny o chvíli později. Zoe svým dětem nestanovila přesně daný čas večerky, protože jí připadá přirozenější prostě naslouchat aktuálním potřebám dětí a nechat je samotné rozhodnout o tom, kdy potřebují jít spát. Podle Zoe se její děti tímto způsobem lépe naučí poslouchat svá vlastní těla a rozpoznat, že jsou unavené. Navíc se tak celá rodina vyhnula zbytečným slzičkám v době večerky.

Kojenec tragicky zemřel, protože si jeho teta dělala make-up

 

Velký poprask také způsobilo Zoeino prohlášení, že její dítka si smí hrát s tabletem a sledovat televizi tak dlouho, jak sama uznají za vhodné. Zoe tvrdí, že ani s tím nebyl nikdy problém. Podle Zoe její děti samy od sebe poznají, že už s elektronikou strávily dost času:

„Mají přístup k televizi, YouTube, tabletům i laptopům. Mají veškerý neomezený přístup, jaký jen můžou potřebovat (samozřejmě pod rodičovským dohledem), ale i tak mají své vlastní hranice. Třeba můj syn – tablet mi po hodině sám od sebe předá zpátky a jde si kreslit nebo hrát se svými akčními figurkami,“ vysvětluje Zoe.

Po strašlivé nehodě je žena už 7 měsíců v kómatu, přesto porodila zdravou holčičku!

 

Její benevolentní přístup podle Zoe pro její rodinu funguje. Nikdy neměla nejmenší problém ani s tím, že její děti používají tablet ve večerních hodinách – když leží v posteli, můžou být na tabletu nebo sledovat televizi tak dlouho, jak samy chtějí. Zoeina dcera Parker se prý navíc díky tabletu naučila znakovou řeč pro batolata a Dominic se výrazně zlepšil v mluvení a dokonce i čtení. Zoe tvrdí, že její rodičovský přístup přináší jejím dětem tolik výhod, že ho v nejbližší době rozhodně nehodlá měnit.

 

@zoewallaceyt Our bedtime routine 😴 (yes we don’t limit screen time here, before the Karen’s start..) #fyp #foryoupage #vlog #ditl #kids #toddler #baby #bedtimeroutine #youngmum #trend ♬ You Make My Days Better – Pablo Nouvelle

Zdroj: TikTokNepřehlédněte