Medvědi na kamínkách. Děti v Berouně si připomněly 20 let od otevření medvědária

20.10.2020
Redakce
Další fotky

Paní vychovatelky pro nás měly připravenou hru „Po medvědí stezce k medvědům“. Vzhledem k situaci, která nám naše plány mění, si děti 2. oddělení – Veverušáci – vymyslely něco jiného a doufají, že až se vrátíme zpět do školy, akci uskutečníme. Děti se tedy vrhly do suprové akce „Malované kamínky“. Na kamínky děti malovaly naše medvědy, které pak různě uloží na Městské hoře, kde se nachází naše medvědárium.

Na kamínky jsme malovali poprvé a moc nás to bavilo. Možná v tom budeme ještě někdy pokračovat, ale na jiné téma. Po skončení výtvarné činnosti jsme si povídali o tom, jak se k nám do Berouna medvědi dostali. Jak pan Chaloupek přišel s plánem na radnici a jak to všechno pokračovalo. A netrvalo to moc dlouho a 12. 10. 2000 bylo medvědárium předáno a do výběhu byli vpuštěni medvědí bratři Vojta, Kuba a Matěj.

Děti naší školní družiny po celou dobu dochází přát medvědům k jejich narozeninám. Jsou to naši kamarádi a my je máme rádi. Pak jsme zabrousili i na další téma o medvědech a zjišťovali jsme, zda má Beroun medvěda (třeba ne živého), ještě někde jinde. A přišli jsme na mnoho odpovědí: znak Berouna, vlajka Berouna, znak hokejového klubu Berounští medvědi, znak juniorů Berounských medvědů. Medvěd je i na řetězu berounského starosty. Název „Berounský medvěd“ nese také rodinný pivovar v Berouně. Takže krom našich miláčků medvědů je v Berouně medvěd i jinde. Nakonec jsme si vzali knihu Méďové a zavzpomínali na to, když byli medvědi ještě malí. Věříme, že se situace brzy zklidní a my, se budeme moci vydat po „Medvědí stezce“.

Text: Květa Hrbáčková

FOTO: Již 20 let je v Berouně medvědárium

Již 20 let je v Berouně medvědárium - beroun medvedariumJiž 20 let je v Berouně medvědárium - beroun medvedariumJiž 20 let je v Berouně medvědárium - beroun medvedariumJiž 20 let je v Berouně medvědárium - beroun medvedariumJiž 20 let je v Berouně medvědárium - kaminek beroun medvedarium
Další fotky
Již 20 let je v Berouně medvědárium - kaminek beroun medvedariumJiž 20 let je v Berouně medvědárium - kaminek beroun medvedarium


Nepřehlédněte