Město Karlovy Vary připravuje podle náměstka primátorky Petra Bursíka desítky nových parkovacích míst

14.5.2022
Roman Kořinek

Více parkovacích míst pro obyvatele města, ale i pro návštěvníky a lázeňské hosty chystají Karlovy Vary. Podle náměstka karlovarské primátorky Petra Bursíka (ODS) má město připraveno několik projektů, jak na klasické parkovací plochy, tak na parkovací domy.

„Už letos se dočkají rozšíření kapacity parkoviště obyvatelé Východní ulice v horních Drahovicích. Na konci září pak budou zahájeny stavení práce na zlepšení parkování ve Varšavské ulici v centru. V projektové rozpracovanosti je lokalita Růžový Vrch – ulice Vodárenská, a dále Stará Role – ulice Rolavská. Další možnost nabízí pozemek bývalé autoškoly v Úvalské ulici, kde bychom chtěli letos začít projektovat,“ vyjmenoval Bursík.

Město podle něho dlouhodobě pracuje i na studiích pro výstavbu parkovacích domů. „Jiná cesta do budoucna není, nelze donekonečna rozšiřovat plošná parkoviště v ulicích města, brzy by vytlačila všechny ostatní funkce, které zdravé město má svým obyvatelům a návštěvníkům poskytovat,“ uvedl Bursík.

V nejvyšším stádiu rozpracovanosti jsou lokality pro parkovací domy u Galerie umění, v Polské ulici v horních Drahovicích a v areálu bývalého Kattenbecku v Tuhnicích.

„Vzhledem k vysokým nákladům, které výstavba parkovacích domů přináší, budeme hledat možnosti, jak na těchto projektech spolupracovat se soukromými investory. Je to bohužel tak, že cena rozpočtená na jedno stání v parkovacím domě často vysoce převyšuje cenu vozidla, které na něm parkuje,“ řekl Bursík.

Úpravy se už vloni také dočkalo záchytné parkoviště KOME. Město využilo nešťastné covidové sezóny a nahradilo rozpadající se most vedoucí k tomuto parkovišti. To tak může být letos už opět v provozu a přivítat návštěvníky města.

Zdroj: vzNepřehlédněte