Město Sokolov se o školáky stará i v době letních prázdnin

10.8.2022
Roman Kořinek

Sehnat volné místo na dětském táboře v době letních prázdnin bývá často složité. Město Sokolov však má řešení, které je ve srovnání s jinými městy unikátní. Kromě Domu dětí a mládeže Sokolov, který připravuje deset turnusů příměstských táborů, tam podle starostky města Renaty Oulehlové (ANO) pořádají příměstské tábory i základní školy.

„Díky tomuto řešení a finanční podpoře ze strany města se povedlo postupně navýšit počet připravených příměstských táborů o dalších 28 turnusů. Příměstské tábory jsou velká pomoc rodičům, ale také umožní strávit dětem hezké chvíle v kolektivu kamarádů a naučit se a zažít něco nového,“ říká starostka Sokolova.

Tím však péče o žáky sokolovských základních škol nekončí. K prvnímu září připravilo vedení města pro prvňáčky téměř tři sta kufříků se školními pomůckami. Každý z nich má hodnotu 1350 Kč.

„Chceme tak rodičům v této nelehké době pomoci alespoň s jednou z mnoha starostí. Na podzim navíc přijdou na řadu školy v přírodě, kterých se mohou zúčastnit všichni žáci sokolovských základních škol a které se těší velké oblibě,“ dodává Renata Oulehlová s tím, že město Sokolov na ně vyčlenilo pět milionů korun.

Zdroj: vz/tzNepřehlédněte