Městské divadlo Zlín si pro nás přichystalo premiéru muzikálu Šakalí léta

24.9.2021
Jan Veselý

Městské divadlo Zlín uvede v sobotu premiéru muzikálu Šakalí léta. Režie se ujal Dodo Gombár. Hlavní roli Bejbyho ztvární Radovan Král. „Myslím, že je to přesně ten titul, kterým to dokážeme zase nakopnout. Určitě všichni aspoň jednu písničku ze Šakalích let znají. A jestli ne, tak ji znají a neví, že je že Šakalích let,“ řekl dnes novinářům Král.

Divadelní adaptace Miroslava Hanuše vznikla podle filmu Jana Hřebejka a Petra Jarchovského na motivy povídek Petra Šabacha. Česká muzikálová komedie Jana Hřebejka z roku 1993 o milovníku rokenrolu s přezdívkou Bejby se odehrává se v Praze roku 1959 v okolí dejvického hotelu International. Získala ocenění Český lev za nejlepší film. Mnohé z písní, jako Jednou mi fotr povídá nebo Na kolena, jejichž autorem je Ivan Hlas, se staly hity.

„Zveme diváky na silný a srozumitelný příběh, kterého dozvuky jsou cítit dodnes. Kult mladosti a drzé sympatie reprezentuje kapela The Only Way, která je součástí naší inscenace,“ uvedl Gombár. „Není to ale jen o rokenrolu, ale hodně o tlaku doby, kterému cosi živelné strhne ventil, zkrátka kámen na kameni nezůstane,“ uvedl režisér.

Gombár již se zlínským souborem nastudoval více muzikálů, Šumař na střeše, Limonádový Joe nebo Kabaret.

Zdroj: jv/ctkNepřehlédněte