• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Metropolitní hudební událost roku Metronome Prague 2024 je za dveřmi!

  16.6.2024
  Fefík

  Tři dny, čtyři pódia a více než 70 umělců! Zrekonstruované Výstaviště Praha se od 20. do 22. června stane dějištěm premiérových koncertů velkých hvězd, speciálních narozeninových show i atraktivního nehudebního programu pod hlavičkou Metronome Fair.

  Exkluzivní premiéra na Metronome Prague čeká zářivou britskou superstar, zpěvačku Raye, která si z letošního předávání Brit Awards odnesla domů hned šest ocenění. Poprvé se v Praze představí také Marc Rebillet se svou originální energickou show bez předem stanovených pravidel. Splněným snem návštěvníků i pořadatelů festivalu je i další premiéra – od francouzského dua The Blaze se čeká nezapomenutelný zážitek pro oči i uši!

  S čarovnou směsí soulu, psychedelie, funku a gospelu se do Prahy vrátí londýnský zpěvák s ugandskými kořeny Michael Kiwanuka, jeden z největších objevů britské hudební scény.

  Narozeniny během letošního ročníku oslaví rovnou dva interpreti – britská ikona elektronické hudby kapela Kosheen s charismatickou zpěvačkou Sian Evans přiveze do Prahy unikátní show, v níž se ohlédne za 25 lety své kariéry.

  Velkolepě na Metronome Prague 2024 oslaví sedmdesátiny Michael Kocáb, který se na pódium vrátí po čtyřech letech. V průřezové show se k němu připojí Pražský výběr, Český národní symfonický orchestr, Jiří Korn, Vladimír 518 a mnoho dalších.

  Z domácích se představí také Lake Malawi, Sofian MedjMedj s přáteli, držitelé letošní ceny Anděl, We Are Domi, Bert & Friends a řada dalších.

  Nabitý line up přináší další zvučná jména z celého světa jako Milky Chance, Tom Grennan, Allysha Joy, Meute, Dadi Freyr, čerstvé držitelky Brit Awards The Last Dinner Party i CMAT. Rap Club navštíví kultovní The Ghetts, spolu s ním vystoupí mladý, ale už velmi úspěšný Ayrtn nebo Rushy a také čeští rappeři Paulie Garand, legenda českého rapu James Cole, Redzed, Rohony a pak třeba Meizyy, Annet X spolu s Nobodylisten.

  Vloni během 6. ročníku Metronome Prague prošlo turnikety okolo 24 tisíc lidí. Značný zájem se vzhledem k programu a rostoucí oblibě festivalu doma i v zahraničí očekává také letos. Návštěvníci si na Výstavišti užijí nejen mezinárodní a české hvězdy v hudebních a dalších uměleckých vystoupeních, ale také širokou škálu doprovodných programů, včetně výtvarných instalací, food marketů a dalších zážitků.

  Zdroj: 2media  Nepřehlédněte