Mezi hudebníky a publikem pluje zvláštní energie a všem je zase dobře

17.7.2021
Roman Kořinek

„Bylo to hrozně dlouhý. Sledoval jsem občas nějaké koncerty na internetu, ale tady venku s kamarády je to prostě o něčem úplně jiném. Největší rozdíl je samozřejmě v kvalitě zvuku a atmosféře, ta je prostě na koncertě nenahraditelná,“ říká Jiří Houdek, který vyrazil s přítelkyní do Karlových Varů na koncert kapely MIG 21.

Koncert si oba moc užili a měli velkou radost, že se potkali s dalšími známými a mohli si po dlouhé době popovídat, zazpívat a zatančit. A radost neskrýval ani frontman kapely MIG 21 Jiří Macháček, který přiznal, že i muzikantům se po koncertování stýskalo. A podobná slova zaznívala před několika dny i v přírodním amfiteátru v Lokti, kde vystupovaly například formace JAR, Monkey Bussines, Horkýže Slíže a další. Příjemná byla i atmosféra při koncertech na koupališti Rolava, kde sice to poslední vystoupení hodně zkomplikoval déšť.

„Moc jsme se na vás těšili. Moc jsme se těšili, až uvidíme živě vaše tváře a užijeme si společný večer,“ zaznívá velmi často od muzikantů z pódia. Lidé se smějí, zpívají a těší se, že příště přijdou znovu. „Je to zvláštní pocit. Viděla jsem hodně koncertů, ale teď po rozvolnění mají tyto akce takovou zvláštní atmosféru. Říkalo to víc lidí, že hlavně první koncerty, které po koroně viděli, byly skvělý a měli pocit obrovského štěstí, že zase slyší muziku živě,“ popisuje pocity Hana Veselá ze Sokolovska.

Její kamarádka Ivana Havlíčková si ale všímá i chování muzikantů. „Možná je to jen můj pocit, ale cítím od hudebníků jakousi větší skromnost. Přijdou mi vstřícnější, mám pocit, že hrají s větším nasazením a že je to hrozně baví. Před koronou bylo někdy cítit, že to ty muzikanty nebaví, že se oni na pódiu nebaví a to hrozně kazilo celkový dojem z večera. Prostě to vypadalo tak, že si to přijeli odehrát a tím to začalo a skončilo. Teď mám ale naštěstí z muzikantů úplně jiný pocit a doufám, že to všem vydrží co nejdéle,“ dodal Ivana Havlíčková a přiznala, že mezi kapelou a publikem cítí při koncertech zvláštní energii, ze které čerpají jak návštěvníci, tak i muzikanti.

Zdroj: vz

 Nepřehlédněte