• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Mezi Kroměříží a Hulínem nepojedou vlaky

  20.4.2024
  Simona Knotková

  Mezi Kroměříží a Hulínem na Kroměřížsku nepojedou více než týden vlaky.

  Nepřetržitá výluka na jednokolejné regionální trati 303 začne v pondělí 22. dubna ráno a skončí v pátek 26. dubna večer. Vlaky nepojedou od rána do večera ani v dalších dnech, a to až do pátku 3. května. České dráhy, které v úseku zajišťují regionálními spoji přepravu cestujících, nasadí namísto vlaků náhradní autobusy.

  Omezení na trati spojující Kojetín na Přerovsku s Valašským Meziříčím na Vsetínsku začne v úseku mezi Kroměříží a Hulínem platit v pondělí 22. dubna v 07:40 a skončí v pátek 26. dubna ve 23:30. „Po dobu výluky budou všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou,“ uvedly České dráhy.

  Od soboty 27. dubna do čtvrtka 2. května bude omezení související s údržbou a opravou kolejí, opravou přejezdu a další údržbou technického stavu trati platit od 06:00 do 22:30, v pátek 3. května od 06:00 do 17:00. Po dobu výluky budou vybrané vlaky končící ve stanici Kroměříž, případně z ní vyjíždějící, nahrazeny podle údajů uvedených na webových stránkách Českých drah náhradní autobusovou dopravou.

  Noční vlaky nepojedou několik dní na mezinárodní železniční trati 280 v úseku mezi Jablůnkou na Vsetínsku a Vsetínem, a to od večera ve čtvrtek 25. dubna do rána v pondělí 29. dubna. Pro cestující budou připraveny náhradní autobusy, uvedly České dráhy na webu. S omezením, které je způsobeno modernizací železniční stanice Vsetín, musejí cestující počítat vždy v časech od 21:30 do 05:20.

  Dvoukolejná elektrifikovaná železniční trať označená na českém území číslem 280 spojuje stanici Hranice na Moravě na Přerovsku se slovenským Púchovem. Propojuje páteřní trať z Přerova do Bohumína na Karvinsku se slovenskou hlavní tratí mezi Bratislavou a Žilinou.

  Kvůli stavebním pracím nepojedou od nočních hodin ve čtvrtek 25. dubna do pondělí 29. dubna ráno ani spoje společnosti Arriva vlaky mezi Vsetínem a Rožnovem pod Radhoštěm na Vsetínsku. Ze Vsetína do Valašského Meziříčí jezdí po trati 280, z Valašského Meziříčí do Rožnova pod Radhoštěm po jednokolejné regionální trati 281. Dopravce zavede náhradní autobusovou dopravu, podrobnosti zveřejnil na webových stránkách.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte