• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Mimořádný nárust nákaz koronavirem v Královéhradeckém kraji komplikuje provoz škol

    28.1.2022

    S mimořádnými nárůsty počtů odhalených případů koronaviru v Královéhradeckém kraji přibývá škol, které vyhlašují kvůli nepříznivé epidemické situaci ředitelské volno. Počty pozitivně testovaných žáků i učitelů rostou, přibývá také dětí a pedagogů v karanténě, vyplynulo z vyjádření zástupců oslovených škol. Nejzatíženější věkovou skupinou v kraji jsou podle krajských hygieniků nadále děti do 18 let.

    V základních a středních školách zřizovaných Královéhradeckým krajem, kde studuje zhruba 21.000 žáků, bylo k dnešku covid pozitivních 499 dětí a v karanténě jich bylo 1541. Podle mluvčího kraje Dana Lechmanna bylo k dnešku 80 učitelů v krajských školách covid pozitivních a 85 v karanténě. Tento týden kvůli koronaviru vyhlásily čtyři střední krajské školy ředitelské volno. Tři z nich čerpají ředitelské volno tento týden a jedna příští týden, 2. a 3. února.

    „Denní počty pozitivních žáků a pedagogů ve školách zřizovaných Královéhradecký krajem nadále stoupají. Některé školy zvládají situaci s vypětím všech sil. Některé z důvodu nepříznivé epidemické situace naplánovaly ředitelská volna,“ řekl dnes Lechmann.

    Před týdnem v pátek bylo v krajských školách podle něj covid pozitivních 263 žáků a 726 v karanténě, učitelů bylo pozitivních 39 a 46 v karanténě.

    Pozitivita pondělních antigenních testů u žáků ve školách v celém kraji byla 2,9 procenta, před týdnem v pondělí odhalily testy nákazu u 1,2 procenta dětí. Stoupl i počet pozitivních zaměstnanců škol, a to na 1,6 procenta z 0,7 procenta před týdnem.

    V Královéhradeckém kraji druhým týdnem pokračuje strmý nárůst potvrzených případů covidu-19. Incidence, tedy počet nakažených na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní, dnes oproti čtvrtku stoupla na 2071 z 1945, před týdnem v pátek byla na hodnotě 1127, před tím 459 a 347. V celé ČR sedmidenní incidence dnes činila 2030, uvedlo ministerstvo zdravotnictví.

    V posledních dnech v kraji rychleji rostou počty hospitalizovaných pacientů s covidem, počty těchto pacientů v intenzivní péči zatím stagnují. Dnes dopoledne se jich v nemocnicích v kraji léčila stovka, před týdnem zhruba 90. V intenzivní péči bylo dnes 13 pacientů s koronavirem, o osm méně než bylo před týdnem v pátek.

    zdroj: čtk



    Nepřehlédněte
    27.7.2026
    Královéhradecký kraj

    Děti v nouzi dostanou oběd zdarma

    17.7.2026
    Královéhradecký kraj

    Trutnovsko zaplavily falešné padesátieurovky