Motající se matka s plačícím dítětem v kočárku nadýchala přes tři promile

19.8.2022
Roman Kořinek

Strážníci karlovarské městské policie zasahovali ve středu v podvečer na Varšavské ulici v centru města. Tam podle mluvčí Nikoly Záhorové vyjížděli na základě oznámení o pohybu opilé ženy s kočárkem, ve kterém plakalo dítě.

„Bylo to po sedmé hodině večer. Žena měla jazyk po požití alkoholu tak zamotaný, že nebyla schopná hlídce sdělit ani své jméno. Dítě v kočárku bylo uplakané a apatické. Orientační dechová zkouška naměřila hodnotu přes 3 promile alkoholu v dechu,“ popisuje mluvčí Městské policie Karlovy Vary.

Na místo proto strážníci přes operační středisko přivolali posádku záchranné služby, hlídku státní policie a kontaktovali pracovnici OSPODu.

„Opilá čtyřicetiletá žena začala být navíc agresivní a její agresivita se stále stupňovala. Proto ji policisté přiložili pouta a po zjištění totožnosti na služebně policie, byla strážníky převezena na záchytnou stanici do Sokolova. Po vystřízlivění bude záležitost řešena s odborem OSPOD a policií,“ dodala Nikola Záhorová s tím, že dítě bylo záchrannou službou převezeno do nemocnice.

Zdroj: vz/mpkvNepřehlédněte