Muž na elektrokole srazil cyklistku a ujel. Pátrá po něm policie

23.6.2022
Jiří Bydžovský

Řidič elektrokola srazil cyklistku a z místa nehody ujel. Ta se stala v úterý v 16.15 na lesní cestě ve směru od Třeboně – Holičky na obec Stará Hlína. Žena po pádu z kola utrpěl otřes mozku. Po muži, který nehodu způsobil, pátrají policisté. Za neposkytnutí pomoci mu hrozí až pětiletý trest.

„Řidič elektrokola přibližně 1 km za mostem přes starou řeku Lužnici po dopravní nehodě s řidičkou jedoucí na jízdním kole značky Voice Volume  neposkytl zraněné ženě potřebnou pomoc a z místa dopravní nehody ujel. Po pádu z jízdního kola utrpěla cyklistka zranění a otřes mozku, které si vyžádalo lékařské ošetření a následnou hospitalizaci v nemocnici,“ uvedla policejní mluvčí Hana Millerová.

Jindřichohradečtí kriminalisté žádají zejména cyklisty a cyklisty, kteří se v uvedené době pohybovali ve výše uvedené lokalitě a viděli tuto dopravní nehodu či znají řidiče elektrokola, aby své poznatky sdělili policistům cestou tísňové linky policie158.

„Pokud máte na helmě či dopravním prostředku  záznamové zařízení, zkontrolujte jej, zda nám nemůžete svým záznamem pomoci v ustanovení pachatele,“ dodala mluvčí.

V případě dopadení pachatele a soudem uznané viny mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let nebo zákaz činnosti.

Zdroj:vz

 Nepřehlédněte