Muž na elektrokole srazil cyklistku. Z místa nehody ujel

4.7.2022
Jiří Bydžovský

Jindřichohradečtí kriminalisté v souvislosti s dopravní nehodou řidiče elektrokola a cyklistky hledají svědky. Nehoda se stala 21.června na lesní cestě od Třeboně na obec Stará hlína. Policisté o incidentu informují až nyní. Jedním ze svědků má být, podle policie, muž, který v danou dobu místem projížděl na elektrokole větších rozměrů.

„Nehoda se stala v úterý  21. června okolo 16:15 hodin na lesní cestě ve směru od obce Třeboň – Holičky na obec Stará Hlína, přibližně 1 km za mostem přes starou řeku Lužnici,“ uvedla policejní mluvčí Hana Bílková Millerová.

Řidič elektrokola tam měl, podle policie, srazit ženu jedoucí na kole. Neposkytl jí potřebnou pomoc a z místa dopravní nehody ujel.

„Jindřichohradečtí kriminalisté žádají  muže vysoké postavy v tmavém oblečení, bez helmy, jedoucího v inkriminované  době  na elektrokole větších rozměrů, nechť se přihlásí  a svojí svědeckou výpovědí  pomůže objasnit tento trestný čin,“ řekla mluvčí.

Policisté  žádají i další svědky, kteří se v době dopravní nehody pohybovali v uvedené lokalitě a viděli ji či znají řidiče elektrokola,  aby své poznatky sdělili cestou tísňové linky policie 158. „Pokud máte na helmě či dopravním prostředku  záznamové zařízení, zkontrolujte jej, zda nám nemůžete svým záznamem pomoci v ustanovení pachatele,“ doplnila Millerová.

Zdroj:vz

 Nepřehlédněte