Muž ohrožoval řidiče autobusu injekční stříkačkou, nakonec ho oloupil

18.8.2022
Roman Kořinek

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání třicetiletého muže ze Sokolova, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. Ve čtvrtek 11. srpna letošního roku se obviněný muž krátce před 22. hodinou postavil v Sokolově do vozovky před přijíždějící autobus. Ten následně musel podle policejního mluvčího Jakuba Kopřivy zastavit.

„Čtyřicetiletý řidič autobusu se však s obviněným mužem znal. Po zastavení autobusu mu otevřel dveře, neboť se třicetiletý muž dožadoval vstupu do vozu. Obviněný nastoupil a ihned začal řidiče ohrožovat injekční stříkačkou naplněnou neznámou tekutinou. Řidič autobusu se ale rozjel a věřil, že se muž uklidní. To se ale nestalo a obviněný mu začal vyhrožovat fyzickým napadením a bodnutím injekční stříkačkou v případě, že mu nevydá finanční prostředky,“ popisuje policejní mluvčí.

Řidič mu nakonec po neustálém vyhrožování ze strachu o svůj život a zdraví vydal finanční prostředky z tržby a obviněný muž poté autobus opustil. I když byla celá událost na linku 158 oznámena až druhý den v odpoledních hodinách, policisté se začali případem okamžitě zabývat a třicetiletého muže během několika desítek minut zadrželi.

„Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, což akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby. Za výše popsané jednání mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ dodal Jakub Kopřiva.

Zdroj: vz/pčrNepřehlédněte