Muž s pistolí v ruce ohrožoval lidi na českobudějovickém náměstí

28.5.2022
Jiří Bydžovský

Proti muži se střelnou zbraní v ruce zakročovali v pátek večer policisté. V podloubí na náměstí Přemysla Otakara II. ohrožoval skupinu lidí.  Na muže policisty upozornil svědek. Policisté ho zadrželi a eskortovali na oddělení. Případné obvinění padne až poté, co dvacetiletý mladík vystřízliví.

„Policejní zákrok v pátek večer na Náměstí Přemysla Otakara II. kolem dvaadvacáté hodiny si vyžádal policisty se zbraněmi v rukou. Projíždějící hlídku policie, která monitorovala dodržování veřejného  pořádku v rámci Majálesu, zastavil dvacetiletý mladík se závažnou informací, že se v podloubí pohybuje muž ve světlém oblečení, který drží v ruce střelnou zbraň a ohrožuje s ní skupinu lidí,“ řekl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policisté okamžitě přispěchali na místo, kde se mladík s pistolí v ruce pohyboval. Držel krátkou střelnou zbraň v levé ruce podél nohy. Na výzvu policistů, mladík nakonec zbraň ,plynovou pistoli GAP 9 mm, odhodil i se zásobníkem. Putoval na policejní oddělení.

„Policisté následně zjistili, že muž z Českokrumlovska je pod vlivem návykových látek. Měl se zbraní v podloubí náměstí ohrožovat skupinu lidí, podezřelý je tak z trestného činu nebezpečného vyhrožování. Ostatní úkony budou následovat, až nebude podezřelý mladík ovlivněn žádnou omamnou či návykovou látkou. Muži, který duchapřítomně zastavil policisty, patří velké poděkování,“ dodal Matzner

Zdroj:vzNepřehlédněte