Muž ze Vsetínska vyráběl drogy. Varnu si zřídil v chatce

15.9.2022
Simona Knotková

Kroměřížští kriminalisté obvinili osmatřicetiletého muže ze Vsetínska z výroby a prodeje pervitinu a marihuany. Trestné činnosti se podle policie dopouštěl nejméně od poloviny roku 2020 do konce letošního srpna, zejména na Kroměřížsku. Za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy hrozí muži až desetileté vězení, nyní je ve vazbě.

K výrobě i distribuci psychotropních látek podle ní muž využíval především chatku v zahrádkářské kolonii na Kroměřížsku. „Nejprve si však opatřil potřebné předměty, chemikálie a léky, které si pořizoval mimo jiné i v zahraničí. Poté vyrobil minimálně ve 45 případech nejméně 100 gramů pervitinu, který z části užil pro vlastní potřebu a z části prodal, zdarma předal či nabídl k užití,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Balášová.

Trestné činnosti se muž podle policie dopustil i přesto, že byl za obdobné jednání odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody, z něhož byl před časem podmíněně propuštěn se zkušební dobou. „Policisté provedli domovní prohlídku, při které byly nalezeny předměty určené k výrobě i distribuci omamných a psychotropních látek,“ uvedla Balášová.

Stíhaný muž byl v minulosti osmkrát soudně trestaný, zejména pro majetkovou trestnou činnost. Nyní je v olomoucké vazební věznici.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte