Muzeum T. G. Masaryka v Lánech zve na obrazy a fotografie

18.5.2019
Táňa Pikartová

Výstava fotografií Exotika s ČSA připomíná dobu, kdy ČSA měla privilegium pro létání s letadly Tu-104A. Na přelomu padesátých a šedesátých let minulého století ČSA zahájily jako první dálkovou linku s proudovým letadlem na trase Praha – Jakarta, současně jako jediná letecká společnost vyjma Aeroflotu provozovala spojení s významnými městy Dálného, Středního a Blízkého východu, severní a západní Afriky.
Výstavu si můžete prohlédnout do 6. června.

Vernisáž autorské výstavy obrazů Barbory Bestové se uskutečnila 16. května a k vidění bude až do 21. června 2019.

MgA. Barbora Bestová vystudovala malbu na Vysoké Škole Uměleckoprůmyslové v Praze v atelieru Prof. Pavla Nešlehy a nyní pracuje jako vedoucí výstavního oddělení Muzea T. G. M. Rakovník.

„Čím méně informací o autorovi, jako je jeho věk, podoba, rozpoložení, technika, motivace nebo stav, tím lépe pro opravdu soukromý prožitek a názor diváka. Je nepodstatné kdo, jak, kde a čím. Podstatné je co,“ říká malířka.

Ti z vás, kteří navštěvují muzeum pravidelně, znají však její práci z řady muzejních výstav a expozic, neboť je například autorkou jednoho z největších modelů novověkých bojišť v Čechách, který je umístěn v expozici Bitva u Rakovníka 1620.

Nejohroženější památka Středočeského kraje dostala druhou šanci. Zámečku Žáky se ujali dva nadšenci


Témata:

Nepřehlédněte