• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Muži na Sokolovsku prodávali zbraně

  23.9.2023
  Simona Knotková

  Policisté na Sokolovsku odhalili skupinu mužů, kteří prodávali střelné zbraně.

  Čtyři muže ve věku 34, 47, 57 a 81 let policie obvinila z nedovoleného ozbrojování. Hrozí jim trest až dvouletého vězení, u dvou starších obviněných až pětiletého. Na objasnění případu se podílelo několik desítek policistů či kriminalistů i zásahová jednotka z Plzeňského kraje. O rozsáhlé policejní akci z první poloviny září informoval krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Čtveřice je vyšetřována na svobodě.

  „Rozsáhlá policejní akce týkající se nedovoleného ozbrojování proběhla v první polovině září letošního roku na Chebsku a Sokolovsku. Výsledkem bylo zadržení a následné obvinění čtyř navzájem se znajících mužů a zajištění velkého množství zbraní, střeliva či finančních prostředků,“ uvedl Kopřiva. Policisté u čtyř obviněných provedli domovní prohlídku rozlehlých prostor, což zabralo tři dny. Zajistili při nich několik milionů korun, několik mobilů, počítačů, stovky zbraní, desítky tisíc různého druhu střeliva nebo i takzvanou střílející tužku, která se podle Kopřivy považuje za zákeřnou zbraň.

  Nejmladší z obviněných, ačkoliv nemá zbrojní průkaz nebo licenci, podle policie detektorem kovů nalezl různé palné zbraně, které očistil a upravil. Sedmačtyřicetiletý obviněný rovněž neměl zbrojní průkaz či licenci, přesto si opatřil několik zbraní, které pak přechovával. Vyšší sazba pak hrozí starším z obviněných. Sedmapadesátiletý muž podle policie v několika případech prodal například opakovací pušku včetně zásobníku a zaměřovacího dalekohledu, samopal, samonabíjecí pistoli či krátkou jednorannou zbraň. Žádná z těchto zbraní nebyla řádně registrována, jeden ze samopalů navíc spadal mezi zakázané zbraně. Jednaosmdesátiletý obviněný pak prodal samopal, který lze vlastnit pouze na policejní výjimku, kterou neměl.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte