• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Myslivec, který při lovu údajně zastřelil rybáře v Ostravě, byl propuštěn

  26.11.2023
  Doris Drienová

  Čtyřiačtyřicetiletého myslivce podezřelého ze zastřelení muže v Ostravě policisté propustili ze zadržení. Obvinění zatím nepadlo. Čeká se na posudky, znalci budou zkoumat i zajištěné zbraně.

  Novinářům to v neděli řekla mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková. Muž, který zřejmě u řeky Odry rybařil, byl postřelen v noci z pátku na sobotu při odlovu divočáků v Ostravě-Petřkovicích. Na místě byli dva myslivci, jeden je nyní podezřelý z usmrcení z nedbalosti.

  „S podezřelým čtyřiačtyřicetiletým mužem policisté v sobotu provedli prvotní procesní úkony. Následně jej ze zadržení propustili,“ uvedla Jiroušková. Policisté, kteří případ vyšetřují, oslovili soudní znalce z odvětví soudního lékařství a balistiky. Závěry jejich posudků budou podle Jirouškové známy během několika týdnů. Teprve pak s největší pravděpodobností vznesou obvinění. „K odbornému zkoumání budeme odesílat i zajištěné zbraně. Také se kriminalisté zabývají okolnostmi, za jakých poškozený na místě rybařil a zda měl patřičná povolení k rybolovu. Na případu i nadále intenzivně pracujeme,“ uvedla.

  Neštěstí se stalo v pátek v noci u slepého ramene řeky Odry nedaleko areálu hornického muzea. Postřelenému muži se snažili poskytnout první pomoc oba myslivci. Přesto později při transportu do nemocnice zemřel. „Muž středního věku utrpěl poranění hlavy,“ řekl v sobotu mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

  Podle informací nešlo o hromadný lov. Na místě byli jen dva myslivci, které policisté zadrželi. Jeden ze zadržených byl po několika hodinách propuštěn. V případě druhého kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu usmrcení z nedbalosti. Test na alkohol u obou zadržených byl negativní.

  Podobný případ policisté řešili například i v roce 2019. Při honu na Pardubicku tam myslivec zastřelil kolegu. V roce 2014 myslivec na čekané na Vyškovsku zastřelil omylem muže. Myslivec tvrdil, že střílel nad ránem na srnce.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte