Na autodromu v Mostě se o víkendu uskuteční závody světových seriálů

8.10.2021
Redakce

Dva různé závody světových seriálů se o víkendu uskuteční na autodromu v Mostě. V sobotu zde vyvrcholí motocyklové mistrovství světa ve vytrvalostních závodech, v neděli se na severu Čech pojede o body do Světového poháru cestovních vozů FIA WTCR. A vždy u toho budou i čeští jezdci.

Početnější zastoupení budou mít motocyklisté. V šampionátu MS pravidelně startuje Karel Hanika, který se svými týmovými kolegy ovládl v barvách továrního týmu Yamaha kvalifikaci. Dvanáctý skončil tým Ondřeje Ježka a sedmnáctá česká stáj TME Racing, v jejíchž barvách se představí Filip Salač, Oliver König a Dominik Jůda. Na startu šestihodinového závodu bude i Karel Pešek.

Neděle bude patřit cestovním vozům a díky divoké kartě se ve SP představí i Petr Fulín. „Když jsem se dozvěděl o změně kalendáře WTCR a skutečnosti, že náhradním okruhem bude Most, okamžitě jsem začal podnikat kroky ke startu na divokou kartu,“ uvedl Fulín. Elitní seriál cestovních vozů se do Česka vrací po deseti letech, v letech 2006 až 2011 se ale konal v Brně.

V neděli se bude v Mostě navíc i vzpomínat a slavit dvacet let od startu dosud jediného Čecha ve formuli 1 Tomáše Engeho. S monopostem Prost, v jehož kokpitu se představil ve třech závodech MS, absolvuje několik okruhů. „Start ve formuli 1 znamenal nejen pro mě, ale pro celý český motorsport dosažení nejvyšší mety. Byl to velký svátek a také proto je výročí dvaceti let od startu skvělá příležitost si tuto nádhernou událost připomenout,“ uvedl Enge v tiskové zprávě.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte