Na Česko se žene sníh: sněžit začne už odpoledne, přes noc pak může napadnout až 8 centimetrů!

2.12.2022
Doris Drienová

Od pátečního večera do sobotního rána bude v Česku od jihu sněžit a může napadnout až osm centimetrů sněhu. V jihozápadní polovině země se může tvořit náledí. V aktuální výstraze to uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Počasí v Česku podle něj začne ovlivňovat oblast nízkého tlaku vzduchu nad jihozápadní Evropou.

„Očekáváme od jihu sněžení, při kterém napadne na západě a jihozápadě Čech dva až osm centimetrů nového sněhu při intenzitě až kolem jednoho centimetru za hodinu. V jihozápadní polovině území se po sněžení budou při poklesu teploty pod bod mrazu lokálně vytvářet náledí nebo zmrazky,“ uvedl ČHMÚ.

Výstraha před sněhem začne platit v pátek v 17:00 a potrvá do sobotních pěti hodin ráno. Týká se především Karlovarského a Plzeňského kraje, dále jihozápadní části Ústeckého a Středočeského kraje a severozápadní poloviny Jihočeského kraje. Výstraha před náledím, která bude platná od pátečních 18:00 až do 8:00 v sobotu, se týká celé západní poloviny Česka včetně Středočeského kraje, Prahy, Vysočiny, a západního okraje Libereckého a Jihomoravského kraje.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte