Na Českolipsku hořela roubenka. Podobných požárů bude přibývat, očekávají hasiči

30.11.2022
Simona Knotková

Hasiči na Českolipsku likvidují od rána požár roubeného domu v Novém Boru – Arnultovicích. Na místě zasahuje pět jednotek, oheň se krátce po 07:00 podařilo lokalizovat. Hasiči místo rozebírají, dohašují a prohledávají, zda v objektu někdo nebyl. Co bylo příčinou požáru ani výši škod zatím hasiči neznají.

Požár roubenky byl na operační středisko hasičů nahlášen krátce po 4:45. „Při příjezdu jednotek na místo byla požárem zasažena značná část podkroví. K hašení byly nasazeny tři vodní proudy a vysokotlaké hasicí a řezací zařízení CCS Cobra, kterým si hasiči ochlazovali spodní část domu. Byl to samostatně stojící objekt obklopený stromy, hasiči ochlazovali i okolí, aby se oheň na stromy nerozšířil,“ doplnil mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jakub Sucharda. Objekt je podle něj členitý, dohašování tak bude ještě nějakou dobu trvat.

V souvislost s ochlazováním hasiči očekávají, že podobných požárů může přibývat. „Lidé víc topí a projeví se to právě v případech, kdy jde o starší objekty, které to nemají úplně podle norem a nemají dobře vyřešené stavební konstrukce a hlavně topeniště, kamna a podobně,“ řekl. Zatím ale nějaký skokový nárůst počtu požárů nezaznamenali. „Ještě není tolik zima a lidé jsou vystrašení energetickou krizí, takže šetří. Dá se ale předpokládat, že pokud bude tuhá zima, tak požárů bude určitě přibývat,“ dodal mluvčí hasičů.

Zdroj: ČTK


Témata:

Nepřehlédněte