Na Chebském mostě je nutné provést další průzkumné práce, omezen proto bude pohyb chodců

26.5.2022
Roman Kořinek

Další z nezbytných průzkumů stavu Chebského mostu v centru Karlových Varů omezí pochyb chodců. Na chodnících se budou v následujících týdnech provádět sondy, díky kterým bude možné ověřit stav jejich konstrukcí. Práce a odběr vzorků pro posouzení v odborné laboratoři budou podle mluvčí karlovarského magistrátu Heleny Kyselé prováděny postupně tak, aby byl pro přechod mostu zachován vždy jeden chodník.

„Průzkumné práce budou zahájeny budou na pravém chodníku (ve směru do čtvrti Rybáře) zítra, tedy v pátek 27. května v 10 hodin. Tento čas jsme zvolili záměrně, abychom lidem nezkomplikovali příchod do zaměstnání,“ říká mluvčí magistrátu.

Podle zjištění odborníků dochází na železobetonových chodníkových římsách kvůli nefunkční hydroizolaci k rozsáhlé korozi výztuže a v jejím důsledku k odpadávání uvolněných částí krycí vrstvy pod most. Ty jsou v současné době zachytávány do ochranných sítí, které byly v minulých letech nataženy na spodní část mostu a mají zabránit zejména zranění projíždějících vodáků.

„Průzkumné práce budou probíhat i o víkendech, aby mohly být co nejdříve ukončeny. Přesto ale bude průchod po Chebském mostě omezen i v průběhu června. Prosíme tedy chodce o strpení nezbytného zásahu,“ dodala Helena Kyselá.

Zdroj: vz

 Nepřehlédněte