• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Na D4 začíná třetí stavební sezóna. A pro řidiče peklo

  16.3.2023
  Táňa Pikartová

  Kvůli pokračující stavbě D4 mezi Příbramí a Pískem čekají na řidiče dlouhé objížďky a nesčetné uzavírky, například u Milína na Příbramsku. Pozitivní sice je, že se řidiči už projedou i po některých hotových úsecích dálnice, ale dopravních omezení, s nimiž musejí na celé trase počítat, bude letos stále velmi mnoho.

  Po celou dobu výstavby dálnice D4 nebude například průjezdná silnice I/4 mezi mimoúrovňovými křižovatkami Háje a Milín na Příbramsku. Tato část I/4 je dnes nahrazena nově vybudovanou souběžnou komunikací, na niž letos v květnu naváže objízdná trasa od mimoúrovňové křižovatky Milín po křižovatku s milínskou ulicí 11. května. Po této objížďce, která povede centrem Milína, budou řidiči jezdit dvě stě dní. Doprava tady bude svedena na místní komunikaci, převážně na ulici 11. května.

  Během této uzavírky stavbaři vybudují levou polovinu dálnice, na niž bude provoz převeden až na konci letošního září. Doprava mezi mimoúrovňovými křižovatkami Milín a Háje bude však obnovena až se zprovozněním dálnice D4 na konci roku 2024.

  Mezi Lety a Čimelicemi bude od začátku dubna do poloviny května uzavřena silnice I/19, která kříží nynější I/4, jež se stane v budoucnu v tomto úseku dálnicí. V místě křížení obou silnic vzniknou dva kruhové objezdy a následně mimoúrovňové křížení D4 s I/19. Další změna se týká Mirotic, kde bude koncem dubna zrušen trvale sjezd ze silnice I/4 na Radobytce. Řidiči budou moci místo toho využít sjezd na Nové Hospodě nebo průjezd přes Mirotice.

  Kromě těchto rozsáhlejších uzavírek bude však i letos částečně omezován provoz v různých dalších úsecích podle toho, jak bude stavba dálnice postupovat. Částečná omezení jsou podle stavebních firem naplánována tak, aby byla co nejméně narušena plynulost dopravy a zdržení pro řidiče byla co nejkratší. Motoristé však i přes veškeré snahy stavbařů musejí počítat se zúžením komunikací, svedením dopravy do jednoho pruhu nebo dokonce i s kyvadlovou dopravou, která plynulost dopravy velmi zbrzdí.

  „Prosíme řidiče o ohleduplnost a dodržování stanovené rychlosti, aby v místech dopravních omezení docházelo k co nejmenšímu zdržení. Zároveň chci poděkovat všem za trpělivost,“ zmiňuje generální ředitel Via Salis Christian Biegert.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte