• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Na Domažlicku explodovala podomácku vyrobená výbušnina

  20.2.2024
  Simona Knotková

  Výbuch před bytovým domem v Horšovském Týně na Domažlicku v noci na úterý způsobil podomácku vyrobený nástražný výbušný systém. Lehce zranil jednačtyřicetiletého muže.

  Na místě zajistili policisté několik kriminalistických stop, které teď podrobí odborným expertizám. Případ prověřují krajští kriminalisté, požádali veřejnost o spolupráci.

  Muž, který se vracel z práce, našel před bytovým domem papírovou krabičku. Když ji odstrčil nohou na stranu, explodovala a střepiny ho zranily v obličeji a na hlavě, uvedli ráno policisté a záchranáři. „Měl jen povrchové poranění, oči nebyly zasaženy. Převezli jsme ho k menšímu ošetření a na pozorování do nemocnice,“ řekla Andrea Divišová z krajské záchranné služby.

  Škody nejsou téměř žádné. Silný výbuch mírně poškodil zeď bytového domu a okolní vozidla. „Zjišťujeme veškeré okolnosti a zajistili jsme kriminalistické stopy. Na místě byl pyrotechnik, psovod se speciálně vycvičeným psem a několik hlídek policie, které kontrolovaly okolí,“ řekla krajská policejní mluvčí Dagmar Brožová. Podle informací policie na síti X z úterních 11:00 se místo exploze a širší okolí výbuchu stále prohledává.

  „Žádáme svědky události a případné poškozené, kterým byla eventuálně v souvislosti s výbuchem způsobena majetková újma, aby nás kontaktovali na lince 158 nebo na nejbližší policejní služebně,“ uvedla policie. Dále žádá řidiče vozidel, kteří projížděli Vančurovou ulicí v Horšovském Týně v noci z pondělí na úterý, aby jí poskytli záznamy z palubních kamer.

  Podle starosty Horšovského Týna Josefa Holečka šlo o běžný bytový dům, kde nežijí žádní problémoví obyvatelé. „Vůbec nevíme, co to bylo. Jestli to byla nějaká klukovina nebo co. Ještě probíhá nějaké šetření a policie vyhodnocuje stopy. Ale nehrozí žádné nebezpečí, v okolí se nikde nic dalšího nenašlo,“ řekl. Dům ve Vančurově ulici je na sídlišti s největší koncentrací lidí v pětitisícovém městě.

  O výbuchu informovala policie na síti X zhruba hodinu po půlnoci. Hasiči na místě nezasahovali.

  Zdroj: ČTK


  Témata:

  Nepřehlédněte