Na horách v západní části Krušných hor jsou stále dobré podmínky k lyžování

10.3.2022
Roman Kořinek

Na horách v Karlovarském kraji jsou stále dobré podmínky pro lyžaře. V provozu je většina vleků a kvalitní jsou také běžecké stopy, hlavně v okolí Božího Daru, Perninku či Bublavy.

V největším skiareálu v Krušných horách na Klínovci je otevřeno 28 z 32 sjezdovek a 16 z 18 lanovek a vleků. Skiareál nabízí 26 kilometrů upravených tras. Na svazích leží půl metru zmrzlého sněhu. „Provoz areálu předpokládáme, jako každým rokem, vždy do Velikonoc. Večerní lyžování už bude probíhat pouze do konce března, a to každou středu, pátek a sobotu,“ uvedli správci na facebooku.

V západní části Krušných hor se dále lyžuje na Plešivci, Bublavě, Božím Daru či v Potůčkách. Lyžaři mohou využít upravené sjezdovky také v zimním areálu v Mariánských Lázních ve Slavkovském lese. Níže položený skiareál v Aši je mimo provoz.

Podmínky pro běžkaře jsou v regionu stále dobré. Společnost První Krušnohorská, která se stará o údržbu 250 kilometrů tratí Krušnohorské lyžařské magistrály, upravila lyžařské trasy v okolí mezi Božím Darem, Hřebečnou, Perninkem a Jelením a na loukách v okolí Vysoké Pece.

V Karlovarském kraji vystoupaly v posledních dnech teploty přes den i přes deset stupňů nad nulou, v noci ale opět klesaly hluboko pod bod mrazu. Následující dny by podle předpovědi meteorologů měly přinést mírné oteplení. Příští týden začínají v Karlovarském kraji jarní prázdniny.

Zdroj: čtkNepřehlédněte