Na jihu Čech zemřelo v červenci 20 pacientů s covidem

7.8.2022
Jiří Bydžovský

V Jihočeském kraji zemřelo v červenci 20 pacientů s koronavirem. Je to o 18 více než ve stejném období v loňském roce. Podle hygieniků se jedná o vysoké číslo.

„Jedná se o velmi vysoké číslo. Nemá cenu spekulovat o tom, jestli se z větší míry jednalo o seniory s jinými zdravotními problémy, protože tyto údaje zatím nemáme. Každopádně bychom stále měli mít na vědomí, že každého lidského života je škoda,“ řekla ředitelka jihočeské krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová.

Podle dostupných statistických dat nyní koronavirus ustupuje. V Jihočeském kraji za poslední týden přibylo 752 nových případů koronaviru. Je to o 151 méně než za stejné období o týden dříve. „Jenže vidíme pouze špičku ledovce, protože se mnohem méně testuje, takže ten skutečný počet nakažených bude zřejmě vyšší,“ řekla Kotrbová. V kraji nyní připadá na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní 117 případů covidu-19.

Jihočeští hygienici před několika dny doporučili nemocnicím nebo domovům pro seniory, aby se v nich nosily respirátory nebo roušky. Dvě dávky očkování proti covidu absolvovalo na jihu Čech více než 60 procent lidí, nových zájemců moc nepřibývá. Denně očkování v kraji podstoupí jen desítky lidí.

Zdroj:čtkNepřehlédněte