Na Karlovarsku došlo k tragické dopravní nehodě, řidič nepřežil čelní náraz do stromu

26.5.2022
Roman Kořinek

K tragické dopravní nehodě došlo včera v pozdních večerních hodinách. Třiačtyřicetiletý řidič z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo vozovku a čelně narazil do stromu. Podle policejního mluvčího Jakuba Kopřivy došlo k nehodě na silnici číslo 22137 poblíž obce Merklín na Karlovarsku.

„Třiačtyřicetiletý řidič osobního automobilu značky Škoda, jel z obce Lípa směrem do obce Merklín. Z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo vozovku, kde následně narazil do vzrostlého stromu. Řidič při nárazu utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým na místě bohužel podlehl. Přesná příčina a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření,“ doplnil Jakub Kopřiva.

Nehodu se zraněním tří osob řešili záchranáři a policisté už včera ráno na pozemní komunikaci I/6 u Pomezí nad Ohří. Tam došlo k dopravní nehodě osobního a nákladní vozidla poté, co devětatřicetiletý řidič osobního automobilu značky Volkswagen jedoucí ve směru od Pomezí nad Ohří do Chebu, zřejmě nerespektoval dopravní značení zákaz odbočení vlevo a vjel do jízdní dráhy projíždějícího nákladního vozidla značky Scania, které řídil devětadvacetiletý muž.

„Následně došlo ke střetu osobního a nákladního vozidla, které převáželo nebezpečné kapalné a pevné látky. Po střetu vyjel nákladní automobil vpravo mimo komunikaci, kde se převrátil na levý bok. Při dopravní nehodě utrpěly lehčí zranění tři osoby. Devětadvacetiletý řidič nákladního automobilu, devětatřicetiletý řidič osobního automobilu a také osmatřicetiletý spolujezdec z osobního vozidla. Zdravotnická záchranná služba převezla všechny tři zraněné osoby na ošetření do nemocnice,“ doplnil Jakub Kopřiva s tím, že pozemní komunikace byla z důvodu překládání nebezpečných látek a vyproštění havarovaného nákladního vozidla několik hodin zcela uzavřena.

Předběžná škoda byla odhadnuta na částku kolem 2, 5 milionu korun. Přesná příčina a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření.

Zdroj: vz/pčrNepřehlédněte