• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Na Klínovci začala zimní sezóna ve velkém stylu, jen za první dopoledne sem zamířilo na tisíc lyžařů

  8.12.2023
  Doris Drienová

  Jeden z největších areálů v České republice, skiareál Klínovec, v pátek zahájil zimní sezonu. Lidé si mohou zalyžovat na třech sjezdovkách o celkové délce pěti kilometrů. Do Vánoc by měla být v provozu už většina sjezdovek a lanovek.

  Informovala o tom v pátek mluvčí klínoveckého areálu Hana Hoffmannová. Do areálu v pátek do 12:00 zavítalo téměř tisíc lyžařů, o víkendu se očekává několikatisícová návštěvnost.

  Sněhové podmínky v největším zimním středisku v Krušných horách jsou podle mluvčí nejlepší za posledních několik let. Na sjezdovkách leží přes metr technického, ale i přírodního sněhu. Lyžuje se na modré sjezdovce Dámská a červených Pařezovka a Přemostěná. Areálu pomohlo v posledních dnech sněžení a teploty nízko pod nulou. „Všichni se divili, proč jsme neotevřeli už minulý víkend, ale to byl záměr, aby jsme dostatečně zasněžili naše sjezdovky, abysme měli sněhu dostatek, a to i v případě, že by přišla obleva,“ řekla mluvčí.

  Ani oteplení by tak nemělo ohrozit lyžování na Klínovci v dalších týdnech. Na příští víkend chystají správci areálu otevřít nejdelší sjezdovku areálu, Lázeňskou, na jižní straně hory. Přidat by se mohly také svahy na Neklidu. Hlavní červenou sjezdovku má areál v plánu otevřít před Vánocemi. Večerní lyžování by mohlo začít už tradičně 25. prosince.

  Skiareál bude mít nyní otevřeno každý den. Lyžovat se zatím bude za zvýhodněné ceny. Denní skipas pro dospělého bude stát 790 korun, dětský 470 korun. V hlavní sezoně zůstanou ceny skipasů stejné jako v předchozím roce. Nejprodávanější tak letos zůstane na ceně 1090 Kč, dětský vyjde na pokladně na 650 Kč. Výhodněji lidé koupí skipasy on-line. Zásadní novinky pro návštěvníky letos areál nechystá.

  V Karlovarském kraji v pátek otevřeli také ve skiareálech na Plešivci a na Bublavě. Na Plešivci je v provozu lanovka Abertamy a sjezdovka č. 6 Renata a dětský park s pojízdnými pásy a lyžařskou školou. Lyžovat se tam bude zatím do neděle. Ve středisku na Bublavě jede kotva, poma i dětský park. Skiareál hlásí dobré podmínky k lyžování, na sjezdovkách je 75 centimetrů sněhu. Areál bud otevřený do neděle, pak zase od pátku 15. prosince.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte