Na loupežnou výpravu se třiatřicetiletý muž vybavil pepřovým sprejem 

3.12.2021
Roman Kořinek

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání třiatřicetiletého muže ze Sokolovska, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinu porušování domovní svobody.

„Obviněný muž přišel koncem listopadu letošního roku na návštěvu do jednoho bytu v malé obci na Sokolovsku. Během návštěvy ale odcizil svazek klíčů. Ty následně použil pro vstup do bytu za účelem odcizit cenné věci,“ vysvětluje policejní mluvčí Kateřina Pešková.

Poté co ale vstoupil opětovně do bytu, zjistil, že se v jedné z místností nacházejí dva mladíci ve věku 18 a 20 let. Proti nim použil pepřový sprej a odcizil jim notebook, se kterým z bytu odešel.

„Tímto jednáním způsobil škodu zhruba čtyřiadvacet tisíc korun. Po zásahu pepřovým sprejem musel být navíc dvacetiletý mladík ošetřen v nemocnici. O dva dny později byl policejní hlídkou zadržen a poté umístěn do policejní cely,“ doplňuje Kateřina Pešková s tím, že policejní komisař podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který státní zástupce akceptoval.

Od soudu, kde soudce rozhodl o uvalení vazby, policisté obviněného eskortovali do vazební věznice. Kde si počká na vynesení rozsudku. Aktuálně mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Zdroj: vz/pčr

 Nepřehlédněte