• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Na plzeňské Doubravce to v létě žije!

  2.8.2022
  Andrea Jančová

  Doubravecký projektor s novou bondovkou Není čas zemřít, dvě akce k budoucí podobě Masarykovy ulice nebo obří historickou bitvu nabídnou letní měsíce v Městském obvodu Plzeň 4. Ten nejen pro obyvatele Doubravky připravil také pokračování promenádních koncertů v Habrmannově parku.

  „Na léto jsme přichystali tradiční i netradiční akce. Mezi stálice patří už 9. ročník Doubraveckého projektoru, který letos proběhne v Lobezském parku od 4. do 6. srpna. Lidé se mohou těšit na životopisné drama Zátopek, novou bondovku Není čas zemřít a druhý díl české pohádky Tajemství staré bambitky. Vstup na Doubravecký projektor je samozřejmě zdarma, začátek promítání je naplánován každý den na 21 hodin,“ řekl místostarosta čtvrtého obvodu Zdeněk Mádr.

  Lidé se v létě také mohou seznámit se záměrem obvodní radnice proměnit Masarykovu ulici, jednu z hlavních dopravních tepen této plzeňské části. Představení architektonické studie od renomovaného plzeňského ateliéru projectstudio8 proběhne ve dvou fázích.

  „Vizualizace, které ukazují budoucí podobu ulice, lidem poprvé ukážeme v rámci venkovní výstavy. Před obchodním domem Centrum bude k vidění tři týdny. Výstava bude v podstatě pozvánkou na hlavní akci, kterou je podrobné představení studie. To se uskuteční 5. září v 17 hodin v Doubraveckém klubu, a to i za účasti vedení obvodu a architektů. Těšíme se na plodnou diskusi s našimi občany,“ uvedl starosta obvodu Tomáš Soukup.

  Milovníci historie se pak mohou těšit na rekonstrukci historické bitvy o Akkon, která bude jednou z největších akcí svého druhu v Česku. Takzvaný Templářský víkend proběhne od 26. do 28. srpna na louce u sv. Jiří. Kromě bitvy, dobového tábora nebo šermířského turnaje se lidé mohou těšit i na ohňovou show a vystoupení Daniela Hůlky a hudebních skupin Cocotte Minute a Brutus.

  Kulturní léto na Čtyřce tím ale nekončí. Pro děti jsou připraveny dva běhy příměstských táborů nebo Vítání školního roku 1. září v Habrmannově parku. O tři dny později je na programu Den s hasiči, jehož společné organizace se ujaly sbory dobrovolných hasičů. Akce proběhne 3. září na louce u sv. Jiří od 14 do 18 hodin Závěr léta pak bude patřit promenádním koncertům v Habrmannově parku.

  Zdroj :vz, Úřad městského obvodu Plzeň 4  Nepřehlédněte