Na Plzeňsku se srazilo auto s autobusem. Jeden mrtvý

3.2.2023
Simona Knotková

Nedaleko Nepomuku na jižním Plzeňsku se v pátek kolem poledne srazilo na mokré silnici osobní auto a autobus. Řidič auta na místě zemřel, z 30 zahraničních turistů v autobusu utrpěli dva lidé lehčí zranění.

Nehoda se stala na silnici první třídy z Plzně na jižní Čechy, u odbočky na obec Klášter asi dva a půl kilometru před Nepomukem. Řidič osobního auta, narozený v roce 1944, jel od Plzně na Nepomuk. „Při projíždění pravotočivé zátočiny na mokré vozovce nepřizpůsobil rychlost jízdy a dostal s vozidlem smyk. Přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím autobusem. Utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Mluvčí záchranné služby Mária Svobodová doplnila, že záchranáři na místě ošetřili třiasedmdesátiletou ženu a devětapadesátiletého muže a oba s lehčími zraněními převezli do plzeňské fakultní nemocnice na Borech. „Nikdo další nebyl zraněn a ošetření na místě nevyžadoval,“ doplnila.

Hasiči na místo přistavili evakuační autobus, v němž zahraniční turisté v teple počkali, než přijela náhradní doprava. Nehodou se dále zabývá policie.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte