Na pražských Vinohradech vznikne nový most. Překlene Bělehradskou v úrovni koleje Budeč

22.2.2021
Fefík

Projekt je ve fázi projednávání hotového konceptu dokumentace pro územní rozhodnutí u dotčených orgánů. Pokud vše půjde hladce, stavba by mohla začít ve druhé polovině příštího roku a bude trvat přibližně jeden rok. Lávka bude dlouhá 45 metrů a široká 4 metry (mezi zábradlími 3 metry).  Odhadovaná cena včetně opravy přilehlých schodišť je 30 milionů korun bez daně.

„Takže už žádný tělocvik s přenášením kočárků nebo složité objíždění na vozíku,“ slibuje náměstek primátora Prahy pro dopravu Adam Scheinherr na svém facebookovém účtu. „Podobu konstrukce z dvou desítek návrhů nakonec vybrali památkáři. Musí citlivě zapadat do chráněného památkového území a pracuje s podobou schodišť po svých stranách,“ dodal.

Oblouky lávky jsou navržené z kvalitního ultra-vysokohodnotného betonu s povrchem odpovídajícím lesklému bílému mramoru. Výhodou užití ultra-vysokohodnotného betonu je snadná údržba, vysoká pevnost a nepropustnost vody.

Památník odboje na Kobyliské střelnici se dočkal významných úprav a rekonstrukcí

Výstavbu lávky zajistí TSK Praha. Projekt je nyní ve fázi zpracování dokumentace pro územní rozhodnutí, které je složité z hlediska množství v blízkosti se nacházejících sítí. Po získání územního rozhodnutí bude zpracována dokumentace pro stavební povolení a po jeho získání vznikne dokumentace pro výběr zhotovitele a uskuteční se i samotné výběrové řízení.

„Loni jsme dokončili stavbu Trojské lávky. Do konce příštího roku postavíme lávku HolKa, která propojí hustě obydlené čtvrti Holešovic a Karlína s ostrovem Štvanice. Připravujeme stavbu Dvoreckého mostu, u kterého se momentálně dotčené orgány vyjadřují k dokumentaci pro územní rozhodnutí. Také jsme začali opravovat Barrandovský most a hledáme zhotovitele rekonstrukce Libeňského mostu. Mám radost, že nyní můžeme začít posouvat i projekt nového mostu, tentokrát ne přes vodu, ale silnici a tramvajovou trať,“ shrnul budovatelské záměry města Adam Scheinherr.

Dokončení rekonstrukce domu Dejvická 4 se odkládá na květen. Co způsobilo zpoždění?Nepřehlédněte