Dva tisíce tři sta vozidel zkontrolovali během uplynulých Velikonočních svátků policisté v Karlovarském kraji. Ti se zapojili do celorepublikové dopravně-bezpečnostní akce zaměřené zejména na zákaz požívání alkoholu a návykových látek u řidičů, ale také i na dodržování ostatních předpisů zákona o silničním provozu. Policisté podle slov mluvčí Kateřiny Peškové kontrolovali například dodržování nejvyšší dovolené rychlosti, způsob jízdy, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů, telefonování za jízdy nebo technický stav vozidel.
„Do akce bylo nasazeno přes sto padesát policistů z dopravní a pořádkové policie, kteří zkontrolovali přes dva tisíce tři sta vozidel a zjistili čtyři sta osm dopravních přestupků. Převážnou většinu vyřešili uložením pokuty příkazem na místě a čtyřiadvacet přestupků oznámili příslušnému správnímu úřadu,“ říká policejní mluvčí.
Nejčastěji řidiči porušovali povolenou rychlost a to ve sto dvaceti sedmi případech. Jednačtyřicet osob nepoužilo při jízdě bezpečnostní pás a čtyři řidiči nepoužili řádně ve svých vozidlech zádržný systém.
„Policisté zastavili také sedmdesát řidičů, kteří měli nevyhovující technický stav vozidla a sedmatřicet řidičů nepředložilo při kontrole doklad o pojištění odpovědnosti. Ve dvaadvaceti případech řidiči nepředložili řidičský průkaz a za volant usedl také jeden řidič, který řídil vozidlo bez příslušného řidičského oprávnění. Přestupku se dopustili také dva motocyklisté. Během prodlouženého víkendu policisté zastavili také šest řidičů, kteří usedli za volant po požití alkoholických nápojů,“ pokračuje Kateřina Pešková a dodává, že vzhledem ke zjištěné hladině alkoholu se tři z nich budou ze svého jednání zpovídat před soudem a tři u přestupkové komise. Za volant usedli také dva řidiči pod vlivem návykových látek a jeden řidič, který měl platný zákaz řízení motorových vozidel.
Od Velkého pátku do Velikonočního pondělí došlo na silnicích v Karlovarském kraji téměř ke čtyřem desítkám dopravních nehod. Většina z nich se obešla bez zranění nebo došlo k lehkému zranění. Bohužel jedna dopravní nehoda z pátku na Karlovarsku si vyžádala těžké zranění spolujezdkyně z osobního vozidla, která byla z místa dopravní nehody letecky transportována do nemocnice. Dále došlo v sobotu ve večerních hodinách v Chebu k jedné dopravní nehodě pod vlivem alkoholu.
„Třiačtyřicetiletý řidič osobního vozidla zřejmě nezvládl řízení a postupně poškodil čtyři zaparkovaná vozidla. Škoda byla předběžně odhadnuta na částku kolem 170 000 korun. Policisté s řidičem provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která vyšla pozitivní s nejvyšší hodnotou 2,81 promile. Následně byl vyzván k lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve, kterému se podrobil. Případ je nadále v šetření policistů,“ uzavřela policejní mluvčí s tím, že dopravně bezpečnostní akce budou v Karlovarském kraji i nadále pokračovat.
Zdroj: vz/pčr


















