Na rizikovém úseku ve směru z Karlových Varů na Prahu jsou prováděna bezpečnostní opatření

1.9.2021
Roman Kořinek

„V dané lokalitě jsme osadili dopravní značky „nebezpečí smyku v úseku 4 km“ a průběžně, za křižovatkami, jsou omezení rychlosti na „70 km/h za mokra“. Na začátku a konci úseku jsme umístili značky „úsek častých dopravních nehod“, vše na retroreflexním podkladu. Provedli jsme zde také pokládku asfaltového nátěru, takzvaného mikrokoberce, který zlepší protismykové vlastnosti vozovky,“ říká Dana Zikešová.

Podle jejích dalších slov budou na přelomu září a října provedeme další bezpečnostní opatření v nejrizikovějším dva kilometry dlouhém úseku, a to od stykové křižovatky Drahovice až za oblouk u policejní střelnice. V této lokalitě změníme třípruhové uspořádání na dvoupruhové. Mezi pruhy bude asi 1 metr široký vyšrafovaný prostor, který oddálí míjející se vozidla. Je zde také možnost úsek osadit betonovými svodidly nebo například balisety,“ doplňuje Zikešová, která předpokládá, že tímto opatřením dojde ke zpomalení provozu řádově o několik vteřin, což by mělo předejít dopravním nehodám.

Ve zmíněném úseku u policejní střelnice došlo jen během letošního srpna ke dvěma velmi tragickým nehodám, při kterých zemřeli čtyři lidé a z toho dvě děti.

Zdroj: vzNepřehlédněte