Na stavbu požární zbrojnice mají letos v Ostrově vyčleněno pět milionů korun

3.7.2022
Roman Kořinek

Dlouho plánovaná a připravená stavba požární zbrojnice by měla být v Ostrově na Karlovarsku zahájena letos na podzim. Podle starosty města Jana Bureše (ODS) jsou náklady na stavbu nového objektu odhadovány na zhruba sedmdesát milionů korun.

„Máme vypsané výběrové řízení na dodavatele a počítáme s tím, že stavba začne po letních prázdninách. Doba realizace je odhadnuta na jeden a půl roku, což znamená, že bychom měli mít hotovo na jaře roku 2024,“ říká starosta Ostrova.

Jediným hodnotícím kritériem je cenová nabídka. Vedení města chce ale přihlédnout i ke zkušenostem případného vítěze výběrového řízení, neboť by rádo spolupracovalo s firmou, která již něco podobného, jako je hasičská zbrojnice, postavila.

„Nová základna našich dobrovolných hasičů vznikne na Jáchymovské ulici vedle nynějšího výjezdového místa Zdravotnické a záchranné služby Karlovarského kraje,“ dodal Jan Bureš s tím, že město má na letošní rok v rozpočtu vyčleněno na stavbu zbrojnice pět milionů korun a celé financování plánuje rozdělit do tří let.

Zdroj:  vzNepřehlédněte