Na svatého Martina má být husa, mladé víno a čerstvý sníh. Schválně, co se vám vyplní!

10.11.2018
Fefík

Hodování spojené se zábavou se bude odehrávat v místech tradičních farmářských trhů na náplavce Rašínova nábřeží. Na oblíbený festival vína a jídla dorazí vždy několik tisíc návštěvníků a letos se očekává rekordní účast vinařů.
Svá mladá vína tu představí 30 českých a moravských sklepů, které dohromady přivezou šest tisíc lahví vína. Na stáncích budou i tichá vína a ‚svařák‘ pro zahřátí.
Kromě mladých vín nesmí na oslavě svátku svatého Martina chybět dozlatova upečená husa. ¨

Zatímco se na břehu bude hodovat, přímo na Vltavě bude probíhat doprovodný program.
Na „vodním“ jevišti se vystřídá několik kapel a hudební maratón zahájí v 11 hodin cimbálová muzika Vonička. Pak přijde série světových hitů v netradičním pojetí skupiny Brass Avenue, zahraje kapela Fragmenty a jako poslední vystoupí blues-rockové trio Jonas & the Whale českého výtvarníka a hudebníka Jonáše Ledeckého.
Festival „Svatomartinské slavnosti a pečená husa“ se poprvé konal v roce 2010 na náměstí Jiřího z Poděbrad. O rok později se přesunul na Rašínovo nábřeží, kde zůstává dodnes. Pořadatelem je spolek Archetyp.

FOTO: Svatomartinská husa a mladé víno

Svatomartinská husa a mladé víno - praha.euSvatomartinská husa a mladé víno - 100_8083Svatomartinská husa a mladé víno - 100_8056


Nepřehlédněte