Na vyhrazené parkovací místo mají v Sokolově nárok pouze vozíčkáři

16.1.2022
Roman Kořinek

Sokolovská radnice již několik let přiděluje vyhrazená parkovací místa ke konkrétní SPZ pouze lidem na invalidním vozíku. Ostatní držitelé průkazu pro osoby se zdravotním postižením musejí využívat buďto vyhrazená parkoviště pro invalidy, nebo parkovat na běžných parkovacích místech.

„V minulosti jsme zaznamenali raketový nárůst žádostí o vyhrazená parkovací místa na SPZ. Nejsme schopni tyto požadavky uspokojit a navíc jsme zjistili, že držitelé průkazu ZTP na tom většinou nejsou tak špatně, aby nemohli dojít pár desítek metrů z parkoviště k domovu,“ vysvětluje místostarosta Sokolova Jan Picka (nez.).

Ten poukazuje na povinnost města vyhradit na každém parkovišti určitý počet míst pro invalidy. A právě těch je podle vedení sokolovské radnice ve městě relativní dostatek. Těch vyhrazených k SPZ mají v současné době sedmapadesát a každý rok je bez problémů obnovují.

„Víme, že všechna vyhrazená místa pro invalidy zdaleka nejsou obsazena a proto v tom nevidíme žádný problém. Navíc ve městě si v současné době ani nelze vyhrazené místo na SPZ zakoupit. Parkovacích míst je nedostatek, který se snažíme dlouhodobě řešit,“ doplňuje místostarosta.

Město má připravenu stavbu několika parkovacích domů, kde právě bude možné si vyhrazené parkovací místo zakoupit. První z nich by mohl být realizován už letos. Celkem by během následujících let mělo ve městě vzniknout několik set nových parkovacích míst.

Zdroj: vz


Témata:

Nepřehlédněte